- Grali w siatkówkę o puchar kierownika internatu
Grali w siatkówkę o puchar kierownika internatu
sobota, 15 lutego 2020
W czwartek 30 stycznia 2020r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim odbył się Drugi Siatkarski Turniej Internatów o Puchar Przechodni Kierownika Internatu. Rywalizowała w nim młodzież z kaliskiego liceum i technikum mieszkająca w internatach.
Zawodnicy doskonalili umiejętności siatkarskie, pracę zespołową oraz aktywnie spędzili czas wolny. Do sportowej rywalizacji zawodników zagrzewali licznie zgromadzeni kibice. Puchar, dyplomy i słodkie nagrody wręczyła sportowcom kierownik internatu, pani Jadwiga Czerniga. W organizacji zawodów pomogli uczniowie, pełniąc rolę sędziów pomocniczych i sekretarzy zawodów: Jagoda Leciejewska, Ola Dębińska, Alicja Skrzypek oraz Ola Hołubczat. Organizatorem turnieju była pani Renata Pietroń we współpracy z panią Renatą Effenberg Nawrot i Katarzyną Fajger. Sędzią głównym zawodów był pan Wojciech Sztobryń.
Po zaciętej rywalizacji tytuł mistrza i puchar zdobyli reprezentanci internatu przy ul. Wolności 22 w składzie: Michał Antczak, Antoni Nowak, Maciej Matyniak, Agata Pomorska, Katarzyna Strychalska i Grzegorz Kulesza. Tym samym drużyna, która wcześniej mieszkała przy ul. Półwiejskiej powtórzyła sukces z ubiegłego roku i udowodniła, że nadal jest nie do pokonania. Miejsce II przypadło internatowi przy ul. Wolności 16 w składzie: Amelia Piątkowska, Mateusz Martenka, Aleksandra Lemieszek, Adrian Sekuła, Szymon Wyrzykowski, Michał Katuszonek. W tym roku internat przy ul. Półwiejskiej w składzie: Wiktoria Wypchło, Wiktoria Sosnowska, Hania Pal, Michał Krzemiński, Kacper Janik, Mateusz Chorąży, Grzegorz Owczarek uplasował się na III miejscu.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i zapraszamy na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.

Renata Pietroń – nauczycielka wychowania fizycznego i wychowawca w internacie