- Przejmująca książka absolwentki Liceum
Przejmująca książka absolwentki Liceum
poniedziałek, 15 czerwca 2020

Małgorzata Brodzik, absolwentka kaliskiego Liceum, w marcu tego roku wydała swoją pierwszą powieść pt. „Walcząc z przeszłością”. Jest ona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
„Walcząc z przeszłością” to utwór literacki, który nie należy do łatwych ze względu na poruszaną w nim tematykę alkoholizmu, przemocy w rodzinie, a także biedy. Autorka pokazuje w powieści jak wygląda życie dziecka, które wychowuje się w takiej rodzinie i z jak poważnymi problemami od najmłodszych lat musi się borykać.
Główna bohaterka – Emma (to jej losy są kanwą powieści) nie może sobie poradzić z przeszłością. Często wraca wspomnieniami do swojego dzieciństwa, które nie było usłane różami. Musiała bowiem stawić czoło wyzwaniom przerastającym nawet dorosłego człowieka, a także zachować milczenie. Nie mogła ujawnić prawdy dotyczącej tego, co tak naprawdę dzieje się w jej rodzinnym domu. Stąd wynika przejmujące przesłanie powieści, że nie wszystko jest takie piękne i dobre, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Małgorzata Brodzik