- Kaliscy licealiści poznali możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii
Kaliscy licealiści poznali możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii
czwartek, 17 grudnia 2020
W piątek 11 stycznia 2020r. w uczniowie trzeciej klasy o profilu dwujęzycznym wzięli udział w spotkaniu na platformie ClickMeeting prowadzonym przez pana Janusza Dragiewicza, Certyfikowanego Konsultanta Edukacyjnego British Council, twórcy portalu studiawanglii.pl, z udziałem Mateusza Gajdy, absolwenta klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum, który ukończył studia na kierunku Business Management na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii.
Goście przekazali tegorocznym maturzystom cenne informacje. Podzielili się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich. Jest to ostania szansa, aby składać dokumenty przed zmianami, które mają nastąpić od stycznia 2021r.
Mateusz Gajda opowiedział o swoich doświadczeniach w zakresie rekrutacji na studia zagraniczne. Mówił o korzyściach, jakie płyną ze studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych, m. in. poznawaniu międzykulturowego środowiska, wysokim poziomie nauczania, możliwości uzyskania wsparcia finansowego czy szans na otrzymanie wymarzonej pracy. Po spotkaniu licealiści mieli okazję do zadawania pytań oraz indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.
Dziękujemy panu Januszowi Dragiewiczowi za profesjonalne przedstawienie możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii i umożliwienie uczniom spotkania z absolwentem jednej z tamtejszych uczelni. Koordynatorkami spotkania były nauczycielki języka angielskiego –Magdalena Łojek i Joanna Boniecka.

Magdalena Łojek