- Laureaci ze szkół podstawowych odebrali nagrody w konkursach przedmiotowych
Laureaci ze szkół podstawowych odebrali nagrody w konkursach przedmiotowych
poniedziałek, 21 grudnia 2020
W dniu 18 grudnia 2020r. w auli Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim dyrektor szkoły Maciej Rydzewski wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.
Uroczystość została podzielona na cztery części, mające miejsce w różnych godzinach, tak aby ograniczyć liczbę uczestników do minimum ze względu na warunki bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa. Maciej Rydzewski pogratulował laureatom sukcesów i wytrwałości w nauce, zapraszając do podjęcia nauki w Kaliszu Pomorskim od września 2021r. Nauczycielom - opiekunom uczniów podziękował za przygotowanie młodzieży i udział w konkursach. Rodzicom pogratulował uzdolnionych dzieci. Podziękował również koordynatorce konkursów zastępcy dyrektora ZS w Kaliszu Pomorskim Katarzynie Witek oraz nauczycielom zaangażowanym w ich przygotowanie: Zycie Bogacz, Danucie Stempień, Mirosławie Kacperskiej, Barbarze Tuziak, Magdalenie Jarząbek, Beata Wrzosek-Majewskiej i Marcie Kaczmarek za wzorowe zorganizowanie niełatwego w warunkach pandemii przedsięwzięcia.
Na zakończenie uroczystości zastępca dyrektora Katarzyna Witek pogratulowała zwycięzcom i z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia.
Między 7 a 10 grudnia 2020 roku odbywały się Regionalne Konkursy Przedmiotowe dla Szkół Podstawowych organizowane przez Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim. W konkursach z języka angielskiego, języka niemieckiego, fizyki i matematyki rywalizowało 42 uczniów z siedmiu szkół podstawowych. Była to wyjątkowa edycja, przeprowadzona w całości online.
Dziękujemy Staroście Drawskiemu Stanisławowi Cybuli oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za wsparcie w organizacji konkursów przedmiotowych. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach działań z realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie Jesteśmy Razem projektu „Kalisz Pomorski od przeszłości do współczesności” dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Lista laureatów konkursów przedmiotowych w roku 2020

V Regionalny Konkurs Języka Angielskiego
1. Katarzyna Szynkaruk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim
2. Krzysztof Wilga, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim
3. Szymon Łącki, Szkoła Podstawowa w Wierzchowie

II Regionalny Konkurs Fizyczny
1. Katarzyna Szynkaruk, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim
2. Krzysztof Wilga, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim
3. Maciej Wyroślak, Szkoła Podstawowa w Reczu

IV Regionalny Konkurs Języka Niemieckiego
1. Izabela Siekierzycka, Szkoła Podstawowa w Drawnie
2. Martyna Stanulewicz, Szkoła Podstawowa w Drawnie
3. Oliwia Barć, Szkoła Podstawowa w Wierzchowie

IV Regionada Matematyczna
1. Oliwia Barć, Szkoła Podstawowa w Wierzchowie,
2. Zuzanna Żułtaszek, Szkoła Podstawowa w Reczu
3. Filip Łuczak, Szkoła Podstawowa nr 1 w Drawsku Pomorskim