- Kaliscy licealiści na feriach z WOT
Kaliscy licealiści na feriach z WOT
wtorek, 19 stycznia 2021
W niedzielę 17 stycznia 2020 r. w siedzibie 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na szczecińskich Podjuchach odbyła się uroczysta przysięga wojskowa wcielonych do służby żołnierzy 14. ZBOT. Wśród nich znalazło się czworo uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim: Kornelia Wyszywana, Konrad Nowak, Jakub Jakim i Michał Antczak.
Kaliscy licealiści w czasie wolnym od nauki wzięli udział w szesnastodniowym szkoleniu podstawowym pod hasłem: „ferie z WOT”. Należy podkreślić, że spisali się na medal. W nagrodę za wzorową postawę i uzyskanie dobrych wyników szkolenia Jakuba Jakima i Konrada Nowaka spotkał ogromny zaszczyt jakim było złożenie przysięgi na sztandar wojskowy. Natomiast Kornelia Wyszywana została wyróżniona listem pochwalnym dowódcy 14. ZBOT płka Tomasza Borowczyka za nienaganną postawę żołnierską i uzyskanie ponadprzeciętnych wyników w trakcie szkolenia. Warto podkreślić, że jest to już druga grupa kaliskich licealistów, którzy po szkoleniu zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.
Jesteśmy dumni, gratulujemy uczniom, życzymy im wytrwałości w pełnieniu pięknej, ale i trudnej oraz odpowiedzialnej, zwłaszcza w dobie pandemii, służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Niech kierują się dewizą WOT - Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko!

Konrad Chwastek - nauczyciel historii i żołnierz WOT