- I Olimpiada Wiedzy o Obronności
I Olimpiada Wiedzy o Obronności
środa, 18 lutego 2015
W dniu 22 stycznia uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Piotr Iliczyn, Mateusz Gerula i Przemysław Doroszuk zajęli drugie miejsce w I Olimpiadzie wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa organizowaną przez Szkołę Policji i Akademię Pomorską w Słupsku. Patronat honorowy nad imprezą objął szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego prof. dr hab. Stanisław Koziej.
Głównym celem całego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o bezpieczeństwie państwa oraz roli i zadaniach powołanych w tym celu organów, zwłaszcza Policji i Sił Zbrojnych oraz kształtowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych postaw patriotycznych i zainteresowań proobronnych. Wszyscy zawodnicy rozwiązywali test z wiedzy o bezpieczeństwie i obronności państwa. Potem zmagania przeniosły się do obiektów Szkoły Policji przy ulicy Zamiejskiej, gdzie rozegrano dwie półfinałowe konkurencje. Uczniowie podzieleni na dwie grupy, rywalizowali równolegle w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej i w pokonywaniu sprawnościowego toru przeszkód.
Na koniec w głównym budynku dydaktycznym Szkoły nastąpiło oficjalne zakończenie półfinału I Olimpiady Wiedzy o Obronności i Bezpieczeństwie Państwa. Opiekunem grupy jest pan Andrzej Kowalewski. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów, tym razem w finale, na który zakwalifikowali się nasi reprezentanci.
Finał odbędzie się 18 marca również w Słupsku.