- ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
ERASMUS + Wyjazd do Hiszpanii
sobota, 21 lutego 2015
21 lutego grupa uczniów biorących udział w projekcie ERASMUS+ (Alicja Dziadek, Konrad Rybczyk, Agnieszka Pęder, Szczepan Domagała, Aleksandra Łastówka, Olivia Kucharska, Szymon Wytlib) udała się w podroż do Hiszpanii. Razem z nimi trójka nauczycieli - Agnieszka Kubat, Paweł Łuczko oraz Adam Stąporek.
Bardzo dużo dzieje się podczas tego wyjazdu. Wobec tego postanowiliśmy na bieżąco w miarę możliwości codziennie informować o wszystkich ważnych wydarzeniach. Podróż rozpoczęliśmy o północy 21 lutego wyjazdem z Kalisza Pomorskiego do Berlina. Fakt, że Alicja nie wzięła dowodu osobistego nie pokrzyżował nam planów - przecież można zawrócić. W każdym bądź razie punktualnie byliśmy na miejscu.
W Berlinie na lotnisku szybka odprawa i biegiem do sklepu wolnocłowego. Po zakupach chwila odpoczynku i zasiedliśmy w wygodnych fotelach Airbusa A320. Spędziliśmy w nich blisko 3 godziny i wysiedliśmy już na przyjaznej hiszpańskiej ziemi. Pogoda wspaniała, temperatura ponad 20 stopni, bezwietrznie. Czy można marzyć o czymś więcej? Cudowna wiosna w środku lutego. Jeszcze przed nami tylko jedna przesiadka do autokaru do CACERES – miejsca naszego przeznaczenia. Ten za kilka godzin, więc troszeczkę zwiedzamy miasto. O 15.30 wsiadamy do autokaru i … na pierwszym przystanku okazuje się, że jedzie z nami grupa z Niemiec, która także uczestniczy w projekcie – a więc już się zaprzyjaźniamy.
Na miejsce docieramy o 19.15 i tu fantastycznie witają nas gospodarze. Uściski, radości i wspólnie udajemy się do pubu na tradycyjne hiszpańskie tapas. Tam możemy się poznać jeszcze bliżej i następnie idziemy na wyprawę po mieście. Mieście historii – tutaj patrzy na nas 1200 lat. To robi wrażenie. Czy może być coś bardziej fantastycznego podczas wieczornego spaceru w międzynarodowym towarzystwie? I dlatego dalej jesteśmy tutaj i stąd, ze średniowiecznego rynku, piszemy ten krótki artykuł. Jutro dalsza część naszych przygód – a zapowiada się bardzo ciekawie. Nie możemy się doczekać. Jest SUPER!.
Administrator