- Obóz integracyjny klas mundurowych
Obóz integracyjny klas mundurowych
niedziela, 13 września 2015
Zgodnie z odwieczną tradycją w pierwszych dniach nauki, uczniowie klas pierwszych wybierają się na obóz integracyjny.
Tym razem uczniowie klas mundurowych 1e i 1f razem z wychowawcami P.Andrzejem Kowalewskim, Krzysztofem Wójciakiem, oraz Karolem Kaliną swój obóz rozbili nad Drawą, na polu namiotowym Jędrkowe Zakole.
Pierwszymi czynnościami po dotarciu na miejsce było rozkładanie namiotów, budowa checkpointu, oraz wystawienie służb.
Kiedy mieliśmy już dach nad głową i byliśmy chronieni przez silną służbę wartowniczą odwiedzili nas pierwsi goście- Pani Dyrektor Katarzyna Witek, oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na swych pięknych motocyklach.
Policjanci opowiedzieli nam o swojej pracy, oraz zaprezentowali wyposażenie policjanta ruchu drogowego min. nowe alkomaty i radary Iskra do mierzenia prędkości.
Następnie dotarli do nas też policjanci, ale wojskowi- czyli Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Od nich nauczyliśmy się obsługi sprzętu łączności.
Po zajęciach z wielkim smakiem zjedliśmy przygotowany dla nas obiad. Popołudnie i wieczór to zajęcia sportowe, przygotowanie ogniska i pełnienie służb. Gdy zrobiło się ciemno można było posiedzieć przy ognisku, usmażyć kiełbaski lub pośpiewać.
Teoretycznie o godz.23.00 powinniśmy już spać, ale tylko teoretycznie bo tematów do rozmowy było wiele....
Noc była krótka, dlatego aby rozwiać ostatnie resztki snu nasi wychowawcy zafundowali nam poranny rozruch. Po tym śniadanie i gorąca herbata smakowały jak nigdy.
Przed południem mieliśmy jeszcze zajęcia z musztry, oraz ćwiczyliśmy do ślubowania. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły, a potem do domu..szkoda, że obóz był taki krótki :-)

uczniowie klas mundurowych