- Poznajemy się - biwak integracyjny
Poznajemy się - biwak integracyjny
niedziela, 13 września 2015
Poznajemy się…
Najmłodsi uczniowie z klasy dwujęzycznej, medyczno-politechnicznej i dziennikarsko-artystycznej nie spędzili pierwszych dni września w szkolnej ławce. Tradycją naszego Licem jest organizowanie dla pierwszoklasistów obozów integracyjnych. Dzień po rozpoczęciu roku szkolnego spod szkoły wyruszył autobus, wypełniony po brzegi młodzieżą. W planie wycieczki był nocleg w ośrodku PTTK w Drawnie, spływ kajakowy Drawą, wspólne ognisko i zabawy pozwalające na lepsze poznanie oraz na zawiązanie nici porozumienia między klasą a wychowawcą.
-Sądziłam, że nikt nie będzie chciał się poznawać, tymczasem poznałam większość osób. Atmosfera była bardzo miła - wspomina Karolina Pawłowska, uczennica z klasy medyczno-politechnicznej. Pierwszą próbą współdziałania było pokonanie kajakiem odcinka 17 km z Prostyni do Drawna. Trasa w opisach z przewodników turystycznych ukazana jest jako malownicza, spokojna, a nurt rzeki jako leniwie wijący się wśród wyjątkowej przyrody. Jednak jej długość okazała się dla niektórych nie lada wyzwaniem.
- Jestem zadowolona, że dałam radę dopłynąć i poznałam bliżej kolegów i koleżanki, z którymi świetnie się bawiliśmy- wspomina Ewelina Maćkowiak, uczennica z klasy dziennikarsko-artystycznej. Po wysiłku fizycznym młodzież odpoczywała przy ognisku. Ostatnim akcentem była zabawa na trawie przy dźwiękach płynącej z głośników muzyki.
Na drugi dzień w doskonałych nastrojach wszyscy wrócili do domów.
Katarzyna Grelewicz, uczennica z klasy dziennikarsko-artystycznej podkreśla, że warto robić obozy integracyjne, ponieważ zawsze można się na nich świetnie bawić i lepiej poznać . Podobnego zdania są nauczyciele- wychowawcy. Młodzieżą( 74 osoby) opiekowali się: pani Marta Kaczmarek, wychowawczyni klasy medyczno-politechnicznej, pani Magdalena Jarząbek, w zastępstwie za wychowawcę klasy dwujęzycznej panią Agnieszkę Kubat, pani Aleksandra Radecka, wychowawczyni klasy dziennikarsko-artystycznej oraz pani Danuta Stempień, nauczyciel matematyki, pani Katarzyna Drab, nauczyciel historii i pan Adam Stąporek, nauczyciel informatyki i historii.

Aleksandra Radecka