- POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
sobota, 24 października 2015
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
W RAMACH WOJEWÓDZKIEJ LICEALIADY 2015 r.
Dnia 13.10.2015 r. na Stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim zostały zorganizowane zawody z piłki nożnej w ramach Powiatowej Licealiady. W turnieju wzięło udział 7 zespołów w dwóch kategoriach. W kategorii dziewcząt mogliśmy obserwować drużyny z Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Drawska Pomorskiego.
W turnieju chłopców wzięły udział 4 zespoły, z Kalisza Pomorskiego, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Wszystkie Szkoły rozgrywały w swoich kategoriach mecze na zasadzie „każdy z każdym”. Nasi chłopcy w składzie: Patryk Głasek, Oskar Ziemnicki, Artur Majorczyk, Adrian Mielec, Radosław Rembiałkowski, Michał Banaszak, Krystian Kujawa, Szymon Szłapak, Dawid Kuca, Daniel Bulwa, Kacper Gagat, Dawid Dudzik po trzech spotkaniach zajęli ostatecznie IV miejsce po remisie 2:2 z ZSP Czaplinek i dwóch porażkach z ZSP Złocieniec 1:3 i ZSP Drawsko Pomorskie odpowiednio 0:6.
Lepiej spisały się Nasze dziewczęta w składzie: Olivia Prażych, Paulina Kucharska, Agnieszka Gibka, Zuzanna Menżyk, Monika Ławniczak, Aleksandra Barankiewicz, Karolina Gierzkiewicz, Zuzanna Haczkowska, Michalina Kędzierska, Kamila Kędzierska, Katarzyna Dalecka, Dominika Trojanek, Klaudia Wolińska, Magdalena Zawada, wygrywając swój pierwszy mecz pewnie 3:0 z ZSP Drawsko Pomorskie i remisując drugie spotkanie 0:0 z ZSP Złocieniec. Te dwa korzystne wyniki damskiej ekipy pozwoliły na to, że Nasza kobieca reprezentacja zajęła I miejsce w Powiatowym turnieju awansując w ten sposób do etapu Rejonowego w Ramach Wojewódzkiej Licealiady.
Opiekunem zespołu dziewcząt i chłopców był Karol Kalina, zaś organizatorami Sebastian Stateczny i Karol Kalina.
Obydwu zespołom należą ogromne gratulacje za serce oddane na boisku i zaangażowanie w każdy mecz.
Karol Kalina