- KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT
czwartek, 29 października 2015
KONCERT ZESPOŁU FULL POWER SPIRIT W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W KALISZU POMORSKIM
Dnia 22.10.2015 r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert religijnego zespołu „Full Power Spirit”, pt. „Znajdź pomysł na siebie”. Był to koncert profilaktyczny, pokazujący wartość życia, jako najcenniejszego daru, jaki posiadamy, uświadamiający potencjał tkwiący w każdym z nas, że poprzez ciężką pracę i wytrwałość można realizować cele, które na pozór wydają się odległe i nieosiągalne. Uczniowie przekonali się, że warto mieć w życiu własny system zasad i wartości.
Zespół „Full Power Spirit” powstał na potrzeby projektu "Znajdź pomysł na siebie", który jest skonstruowany w taki sposób, by zaktywizować wszystkich jego uczestników i zachęcić ich do aktywnego przeżywania młodości, w oparciu o wierność wartościom i zasadom moralnym. Repertuar oparty jest o utwory z projektów „HIP-HOP DEKLAOG”, „8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – SIŁA SERCA KONTRA SIŁA PIĘŚCI”, a także o utwory z projektu "7 GRZECHÓW".
Muzyka hip-hop, została pokazana w innym świetle. Język hip-hopowej kultury bardzo bliskiej młodym ludziom może być dobrym i zrozumiałym nośnikiem trudnych i wymagających treści. Słowa mówione oraz zapisane, muzycy podpierają obrazem wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowane wizualizacje. To bardzo ciekawy i kreatywny pomysł, trafiający do młodych ludzi.
Uczniowie podczas koncertu byli zachwyceni tekstami, wykonaniem i przesłaniem muzyków, którzy wzbudzili w nich wiele dobrych emocji. Po koncercie miała miejsce rozmowa z wykonawcami, którzy okazali się bardzo mili, pełni pozytywnej energii, którą przekazali młodzieży podczas występu.
Napisał ks. Piotr Śmiechura z uczniami.