- Historia jednej, kaliskiej piwnicy
Historia jednej, kaliskiej piwnicy
niedziela, 08 listopada 2015
Wprawdzie tytuł najnowszego spektaklu grupy teatralnej „Klepsydra”, działającej przy kaliskim Liceum, brzmi: „Historia jednej piwnicy”, ale wiadomo, że chodzi o kaliską piwnicę. Którą? Tego właśnie dowiemy się w najbliższą środę, 11 listopada, gdy z okazji Dnia Niepodległości licealiści wystawią tę sztukę na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim. Wstęp wolny, a kurtyna odsłoni się punktualnie o godz. 18.30. Zapraszamy!
Właśnie trwają ostatnie próby przed premierą. Reżyserem i scenografem widowiska jest Joanna Mączkowska. Scenariusz napisał Bogumił Kurylczyk. Obok licealistów wystąpią uczniowie pozostałych, kaliskich szkół oraz goście. Będzie dramatycznie, komicznie oraz tanecznie i piosenkarsko. A wszystko na kanwie autentycznych wydarzeń, jakie rozgrywały się w naszym mieście w roku 1945, gdy rodziła się tu Polska.
Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Dobrze jest znać odpowiedzi na te trzy zasadnicze pytania. Zwłaszcza, gdy zadaje je młodzież, poszukująca w mroku dziejów własnych korzeni.
Napisała Joanna Mączkowska