- WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY KONTRAST
czwartek, 10 grudnia 2015
WARSZTATY DZIENNIKARSKIE SZKOLNEJ GAZETY „KONTRAST” W PAŁACU WEDLÓW W KALISZU POMORSKIM
W dniach 7 – 11 grudnia 2015r. odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodych adeptów pióra z „Kontrastu” – szkolnej gazety działającej przy kaliskim Liceum. Zajęcia miały miejsce w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim młodzi dziennikarze pracowali w sali i pracowni internetowej Biblioteki Publicznej.
Redaktorzy przygotowywali wydanie grudniowego numeru miesięcznika. Ponadto młodzi adepci sztuki dziennikarskiej poznawali tajniki pisania informacji, reportażu i felietonu. Brali udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych, które służą podniesieniu ich umiejętności - wszystko pod czujnym okiem pana Tomasza Ogonowskiego, dyrektora i producenta TVN24 w Szczecinie. Uczniowie pracowali nad redakcją swoich tekstów z panią Aleksandrą Radecką, opiekunką szkolnego koła dziennikarskiego. Tematem wydania jest pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Gotowe materiały trafiły do rąk składających gazetę. Oni przygotowywali grafiki i „wlewali” zredagowane teksty do druku.
Z owocem naszej twórczości – grudniowym wydaniem „Kontrastu” czytelnicy mogli się zapoznać w najbliższy poniedziałek, 14 grudnia 2015r. Główne teksty będą także opublikowane 18 grudnia w „Głosie Koszalińskim”.