- Konkurs " Z matematyką do Europy"
Konkurs " Z matematyką do Europy"
sobota, 12 grudnia 2015
Trzecie miejsce uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w konkursie „Z matematyką do Europy”
Dnia 10 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczno – Językowy pt. „Z matematyką do Europy”. O puchar Starosty Drawskiego walczyło 10 zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali:
Anna Półgrabska, Magdalena Katuszonek z kl. 1b, Karolina Wiśniewska, Monika Furman z kl. 2b oraz Katarzyna Sukiennik i Szymon Lisiecki z kl. 3b.
Pomysł na zorganizowanie konkursu łączącego w sobie dwie dziedziny - matematykę i język angielski ma na celu zachęcenie uczniów do poszerzania swojej wiedzy w tym zakresie oraz kształtowania praktycznych umiejętności. Zadania matematyczne były zapisane w języku angielskim, co stanowiło ogromne wyzwanie dla uczestników. W klasyfikacji zespołowej uczniowie naszej szkoły stanęli na trzecim stopniu podium, a w klasyfikacji indywidualnej klas zdobyli odpowiednio II, III i III miejsce. Gratulujemy laureatom, a organizatorom dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu.
Danuta Stempień