- Nocny maraton filmowy
Nocny maraton filmowy
piątek, 11 marca 2016
Edukacja w klasie artystyczno-dziennikarskiej kaliskiego Liceum obejmuje także wiedzę filmową. Stąd w ciągu trzyletniego cyklu nauki, tegoroczni maturzyści z klasy III a wielokrotnie spotykali się na całonocnych maratonach, na których królowało światowe kino. W nocy z 8. na 9. marca oglądali wspólnie serię filmów po raz ostatni przed egzaminem dojrzałości.
- Nasze maratony filmowe to nie tylko oglądanie filmów i dyskutowanie nad ich tematyką. Na takiej edukacyjnej imprezie czujemy się bowiem w specyficzny sposób połączeni sztuką. Rodzą się wówczas więzi interpersonalne na płaszczyźnie emocji, odczuwania, percepcji. Czyli wspólne rozumienie świata przedstawionego na ekranie - wyjaśnia wychowawczyni klasy III a- pani Joanna Mączkowska.
Ten filmowy świat, prezentowany podczas maratonów, jest z reguły bardzo bliski świata realnego. Bo to kino obyczajowe, psychologiczne, poruszające najważniejsze, współczesne problemy. Ale oczywiście są także przerwy na oddech. To rekreacyjne spacery po korytarzach Liceum, wspólna konsumpcja bardzo późnej kolacji, czy wreszcie projekcja horroru na przebudzenie. Albo, jak to było ostatnio, niespodzianki w postaci kwiatów dla dziewcząt i wychowawczyni, które z okazji Dnia Kobiet wręczyli chłopcy.