- Dzień Wiosny...
Dzień Wiosny...
czwartek, 31 marca 2016
W dniu 21. marca Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji, które pozwoliły zapomnieć zarówno młodzieży jak i nauczycielom o szkolnych obowiązkach.
Nie było lekcji, ale były różnorodne konkurencje, w których licealiści brali udział.
Już od godziny 9 szkolną aulę wypełnił kolorowy tłum młodych ludzi. Przewodnicząca SU Sandra Sompolińska przywitała wszystkich i przedstawiła harmonogram działań. Pierwszą i najbardziej zabawną konkurencją była międzyklasowa walka o najlepsze przebranie. Każda klasa miała wymyślić oryginalne kostiumy i zaprezentować się na scenie. Nagrodą za pierwsze miejsce był dzień wolny od zajęć oraz tort ufundowany przez Radę Rodziców.
Wszystkie pomysły były bardzo ciekawe, ale komisję konkursową i publiczność zachwycił koncept klasy III "b" (medyczno- politechnicznej). Młodzież nawiązała strojem do znanej wszystkim historii o 101. dalmatyńczykach, jednak w dynamicznym tańcu zaprezentowało się 15. dalmatyńczyków i wychowawczyni pani profesor Danuta Stempień jako Cruella De Mon. Drugie miejsce zajęła klasa I "d" (medyczno- politechniczna), która wspólnie z wychowawczynią panią profesor Martą Kaczmarek wybrała konwencję programu „Rolnik szuka żony”. Trzecie miejsce przypadło w udziale klasie I "c"( dziennikarsko-artystycznej) przebranej razem z wychowawczynią panią profesor Aleksandrą Radecką za adeptów szkoły baletowej. Na scenie pojawili się również: piraci, maturzyści w piżamach i teletubisie.
Klasa III "c" pomogła w przeprowadzeniu biegu terenowego na miejskim stadionie. Uczniowie zorganizowali kilka konkurencji , jak : pierwsza pomoc, wejście pod górę, przejście po linie oraz zadanie na logiczne myślenie. Ćwiczenia zmęczyły zawodników. Zwycięzcami biegu zostali uczniowie klasy I „f” (policyjnej) pod opieką pana profesora Krzysztofa Wójciaka. Ostatnią konkurencją były zawody sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego: panią profesor Renatę Effenberg- Nawrot, pana profesora Karola Kalinę i Sebastiana Statecznego. Rywalizacje miały charakter grupowy. Ponownie zwyciężyła klasa III „b”.
Dzień Wiosny przygotowywany od kilku lat przez Samorząd Uczniowski pod opieką pana profesora Pawła Łuczko cieszy się dużą popularnością. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Taka zabawa pomaga zintegrować się klasom i uczy dystansu do siebie.
Daria Stachańska, Ola Miry