- "Pomagamy, bo kochamy" akcja charytatywna w kaliskim Liceum
"Pomagamy, bo kochamy" akcja charytatywna w kaliskim Liceum
niedziela, 10 kwietnia 2016
Takie hasło wybrali licealiści z Kalisza Pomorskiego, którzy od tygodnia organizują róże akcje charytatywne dla koleżanki Karoliny Skory. Karolina jest uczennicą pierwszej klasy o profilu dziennikarsko-artystycznym. Do szpitala trafiła tuż przed świętami Wielkiej Nocy. Dzięki błyskawicznej pomocy medycznej i zaangażowaniu lekarzy dziewczynka przetrwała najtrudniejsze chwile. Kiedy młodzież dowiedziała się, że Karolina potrzebuje długiej rehabilitacji, by wrócić w pełni do zdrowia, postanowiła działać.
Chęć pomocy zadeklarowali wszyscy: młodzież, wychowawcy, ksiądz i dyrekcja szkoły. I natychmiast przeszli do działania. Zaplanowano dwutygodniowe wydarzenia, np. mecz piłki nożnej, sprzedaż ciast oraz szkolnej gazety „Kontrast”. W dniu 6.04.16 odbył się koncert charytatywny połączony z aukcją, podczas którego wystąpili wokaliści ze szkolnej grupy teatralnej „Klepsydra” ( Magdalena Ambroziak, Adrian Kociuba) , zespół „Destraktor” ( w pomniejszonym składzie: Malwina i Karolina Cybulskie) oraz dziennikarze „Kontrastu” (Maciej Radzimski i Jakub Biegniewski). Obecny był też przyjaciel naszej szkoły pan Wiesław Piotrowski, który przekazał na aukcję wiele cennych przedmiotów.
Dzięki pełnemu humoru i przekonującemu prowadzeniu aukcji przez Macieja Radzimskiego i Jakuba Biegniewskiego licytacja zakończyła się wspaniałym wynikiem. Udało się zebrać 3 tys. złotych. Atmosfera w szkolnej auli była wyjątkowa: śmiech, wspólny śpiew i światełko zapalone w telefonach podczas ciekawej interpretacji „Przeżyj to sam” Lombardu, którą zaprezentował Adrian Kociuba. - Jestem z was dumny, macie w sobie wiele empatii i serca - mówił do młodzieży dyrektor szkoły, pan Maciej Rydzewski i podziękował koordynatorom działań pani Annie Józiak, szkolnemu pedagogowi i pani Aleksandrze Radeckiej, wychowawcy Karoliny. Pani wicedyrektor Katarzyna Witek dodała, że dobro, które się daje drugiemu człowiekowi, wraca i Karolina to na pewno czuje.
Uczniowie zapowiadają kolejne akcje dedykowane koleżance. Już we wtorek 12.04. 2016r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim ( godz.18.00) odbędzie się ponaddwugodzinny koncert muzyczno-taneczny połączony z aukcją. Warto wspomnieć, że specjalnie na ten cel swoje pióra przeznaczyli : Starosta Drawski pan Stanisław Kuczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Drawskiego pan Stanisław Mikołajczyk, Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Michał Hypki oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Drawskiego pan Janusz Garbacz.
W poniedziałek 18.04.2016r. (godz. 17.00) nauczyciele (pani Renata Effenberg- Nawrot, pan Karol Kalina, pan Sebastian Stateczny i pan Krzysztof Wójciak) wspólnie z młodzieżą zapraszają wszystkich chętnych do aktywności sportowej - „Biegu po uśmiech”.
- Jestem wzruszona i zaskoczona tym, co dla mojej córki robią uczniowie i grono pedagogiczne w Kaliszu Pomorskim. Teraz Karolina ma wielką motywację, by walczyć o zdrowie. Bardzo wszystkim dziękuję- komentowała dotychczasową pomoc mama Karoliny pani Magdalena Skory.

Aleksandra Radecka