- Salon maturzystów. Szczecin.
Salon maturzystów. Szczecin.
niedziela, 02 października 2016
Dnia 22 września 2016r. uczniowie klas maturalnych kaliskiego Liceum odwiedzili Szczeciński Salon Maturzystów, który odbył się na terenie Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. Opiekunami grupy byli: Anna Józiak, Renata Effenberg-Nawrot i Zyta Bogacz.
Celem wyjazdu było ułatwienie licealistom wyboru uczelni i dodatkowych przedmiotów na maturze 2017. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniach z ekspertami OKE z Poznania. Prezentacje poświęcone były wynikom tegorocznej matury oraz przygotowaniom do matury 2017, z języka polskiego, matematyki, języków obcych i przedmiotów maturalnych.
Duże zainteresowanie wzbudziło spotkanie poświęcone prezentacji oferty edukacyjnej akademickich uczelni publicznych regionu. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami rekrutacji, uzyskali informację o ciekawych kierunkach studiów oraz warunkach pozyskania pomocy socjalnej i stypendialnej.
Mamy nadzieję, że udział kaliskich maturzystów w kampanii informacyjnej ,,Salon Maturzystów Perspektywy 2015”, przyczyni się do podjęcia trafnych decyzji dotyczących dalszego kształcenia.

Oliwia Maciąg