- MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
MARSZ KONDYCYJNY KLAS MUNDUROWYCH
poniedziałek, 10 października 2016
W czwartek 6 października 2016r. odbył się marsz kondycyjny klas mundurowych uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Po zbiórce w szkole i omówieniu szczegółów marszu kondycyjnego uczniowie pod nadzorem opiekunów: Krzysztofa Wójciaka, Sebastiana Statecznego, Karola Kaliny, Andrzeja Kowalewskiego oraz ks. Piotra Śmiechury udali się w drogę, maszerowali przez miasto śpiewając. Po przejściu około 3 kilometrów młodzież zmierzyła się z pierwszą konkurencją w rywalizacji klas mundurowych. Wyznaczeni reprezentanci klas musieli wykonać określone zadania, które były punktowane. Pozostali uczniowie byli w tym czasie przyuczani do musztry przez starszych kolegów.
Po wykonaniu zadań udaliśmy się nad jezioro Mąkowary, gdzie uczniowie mieli do przygotowania układ przy muzyce. Po odpoczynku ruszyliśmy w dalszą trasę, podczas której uczestnicy zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi architektury otoczenia oraz ciekawych miejsc w okolicy. Po przejściu kolejnych kilometrów dotarliśmy na stadion w Kaliszu Pomorskim, gdzie na wszystkich czekało ognisko przy którym uczestnicy marszu mogli usmażyć kiełbasę, napić się gorącej herbaty, a potem postrzelać z wiatrówki. Po odpoczynku i ogłoszeniu wyników klasyfikacji marszu udaliśmy się do szkoły głośno śpiewając.
Widok dużej liczby młodzieży ubranej w mundury i idącej w zorganizowany sposób w towarzystwie śpiewów przykuwał spojrzenia oraz zainteresowanie mieszkańców miasta. Podczas marszu kształtowana była wytrzymałość kondycyjna, współdziałanie w grupie, dyscyplina. Młodzież mimo kilku przypadków zdartego naskórka na stopach oraz odcisków była bardzo zadowolona z marszu. Uczniowie nie mogą się doczekać kolejnego marszu.

Sebastian Stateczny