- "Wystąpienia publiczne  jak przeżyć od A do Z?  zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich kal
"Wystąpienia publiczne  jak przeżyć od A do Z?  zajęcia warsztatowe dla uczniów klas trzecich kal
piątek, 04 listopada 2016
Dnia 02.11.2016 r. gościliśmy w kaliskim Liceum pana Sławomira Muzioła, z Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie. Celem spotkania oprócz zaprezentowania uczniom oferty uczelni było przeprowadzenie warsztatów dotyczących wystąpień publicznych dla uczniów klas trzecich, pomocnych w przygotowaniu maturzystów do radzenia sobie ze stresem i zaprezentowania dobrego wystąpienia podczas czekających ich egzaminów ustnych.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak zaciekawić potencjalnych widzów swoją wypowiedzią oraz w jaki sposób zredukować nadmiar stresu lub nawet jak wykorzystać go tak, aby nie był wrogiem, a sprzymierzeńcem. Poruszono także kwestię tego, co tak naprawdę najważniejsze jest dla odbiorców, na czym skupiają się słuchający oraz co należy uczynić by zostać odebranym jako osoba wartościowa i kompetentna. Uczniowie mieli okazję wcielenia się w różne postacie i pracy nad emisją głosu.
Spotkanie to zostało bardzo dobrze przyjęte przez uczestników. „Dowiedziałam się wielu pasjonujących rzeczy, nie sądziłam, że moje zachowanie oraz tembr głosu ma większe znaczenie niż słowa, które wypowiadam” -mówi Zuzanna Menżyk - uczennica klasy 3c.
Dziękujemy panu Sławomirowi Muziołowi oraz WSB w Szczecinie za przygotowanie bardzo ciekawych i przydatnych w praktyce warsztatów. Dzięki nim poczujemy się pewniej nie tylko na maturze, ale też w codziennym życiu.

Jolanta Gorczyca, klasa 3d