- MECZ Z KANADYJCZYKAMI
MECZ Z KANADYJCZYKAMI
piątek, 11 listopada 2016
We wtorek 8 listopada 2016r. na boisku „Orlik” odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami ZSP w Kaliszu Pomorskim a kanadyjskimi żołnierzami.
Kaliskie Liceum od wielu lat współpracuje z żołnierzami nie tylko z Polski, lecz również ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady. W ramach współpracy został zorganizowany mecz piłki nożnej, który miał na celu zacieśnienie przyjaźni, dobrą zabawę oraz możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich obu stron. Po przywitaniu naszych gości i rozgrzewce przystąpiliśmy do części oficjalnej. Dyrektor szkoły Maciej Rydzewski życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i udanej rywalizacji. Zawodnicy obu drużyn zostali wyprowadzeni na boisko w towarzystwie flag narodowych oraz zostały odegrane hymny obu krajów.
Mecz udanie rozpoczęli Kanadyjczycy, którzy po kilkunastu minutach prowadzili różnicą dwóch bramek. Później do głosu doszli licealiści i pierwsza połowa zakończyła się ich prowadzeniem 3-2. W drugiej części meczu ponownie kanadyjscy żołnierze wysunęli się na prowadzenie. Zdecydowanie przerastali warunkami fizycznymi reprezentantów szkoły, ustępowali im natomiast wyszkoleniem technicznym, co w efekcie dało wyrównane spotkanie. W ostatniej minucie meczu, gdy zanosiło się na remis, nasi uczniowie zdobyli zwycięską bramkę i ostatecznie wygrali wynikiem 6-5. Kibice – licealiści i nauczyciele głośno dopingowali oba zespoły przez cały mecz. Mieli na co popatrzeć, ponieważ spotkanie przyniosło sporo emocjonujących akcji, parad bramkarzy, słupków i poprzeczek, a przede wszystkim nie można było narzekać na brak goli. Mimo zaciętego spotkania gra była toczona z uśmiechem na twarzy i w duchu fair play.
Po meczu dyrektor wręczył dyplomy obydwu drużynom, a zawodnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Na koniec żołnierze kanadyjscy zostali zaproszeni na poczęstunek w szkolnej stołówce.
Podczas pobytu w szkole towarzyszyli im uczniowie klasy dwujęzycznej pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego Joanny Bonieckiej, koordynatorki współpracy polsko – kanadyjskiej w kaliskim Liceum. Zawody od strony organizacyjnej oraz drużynę do meczu przygotował nauczyciel wychowania fizycznego Sebastian Stateczny. Planowana jest kolejna odsłona sportowej rywalizacji polsko – kanadyjskiej, tym razem w unihokeju, gdzie nasi goście wystąpią z pewnością w roli faworytów.
Drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim wystąpiła w składzie: Banaszak Kacper, Kacperski Maciej, Jaworski Mateusz, Ziemnicki Oskar, Pieśkiewicz Michał, Głasek Patryk, Jackowiak Damian, Derewońko Kacper, Groblica Dominik, Preis Konrad, Grządziel Jan, Karczewski Kacper. Trenerzy: Stateczny Sebastian, Karol Kalina.