- Energetyczna i aromatyczna lekcja geografii.
Energetyczna i aromatyczna lekcja geografii.
poniedziałek, 21 listopada 2016
W dniu 17 listopada 2016r. grupa 20 maturzystów z kaliskiego Liceum, wraz z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko, wzięła udział w wyjeździe edukacyjnym do biogazowni firmy Poldanor S.A.
O ekologii, rolnictwie, czy alternatywnych źródłach energii sporo już napisano i równie dużo można na ten temat przeprowadzić lekcji. Kiedy jednak poczujemy i zobaczymy na własne oczy przynajmniej jeden z elementów wielkiej machiny współczesnego rolnictwa, wówczas w pamięci zostanie więcej obrazów. Wykorzystując zatem kilka zmysłów, w tym też zmysł zapachu, grupa maturzystów podczas lekcji geografii udała się z nauczycielem Pawłem Łuczko do jednej z biogazowni firmy Poldanor S.A. w Giżynie. Po obiekcie oprowadził nas i w bardzo interesujący sposób opowiedział o jego funkcjonowaniu pracownik biogazowni, pan Florczak.
Ta krótka, lecz praktyczna lekcja geografii w terenie możliwa była dzięki życzliwości Zarządu firmy Poldanor S.A. a szczególnie panu Zbigniewowi Bednarkowi. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia lekcja w tym miejscu.

Paweł Łuczko