- CEMS CHANCE!!!
CEMS CHANCE!!!
czwartek, 01 grudnia 2016

Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim, w grupie 40 uczniów zakwalifikowanych z całej Polski do projektu CEMS CHANCE!!!

Dnia 21.11.2016 roku razem z Magdaleną Wyrzykowską dostałyśmy informację o zakwalifikowaniu się na warsztaty Cems Chance. Początkowo nie wierzyłyśmy w to, że spośród tylu uczestników, to właśnie my się dostałyśmy, ale kiedy wreszcie to do nas dotarło byłyśmy bardzo zadowolone i szczęśliwe. Warunkiem przystąpienia do projektu było wypełnienie ankiety, która polegała na opisaniu siebie, swoich planów oraz zainteresowań.
Zgłoszenia wysłało bardzo dużo uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Cems Chance jest projektem, który ma pomóc w wyborze ścieżki życiowej i planowaniu własnej przyszłości. Projekt ten trwa od 6 do 9 grudnia i odbywa się w Warszawie. Przeznaczony jest dla uczniów klasy 3 gimnazjum i 1 klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Każdy uczestnik będzie miał swojego mentora, z którym będzie współpracował. Szkolenia będą prowadzone przez dziennikarzy, profesorów, aktorów i przedsiębiorców. Będą poruszane tematy takie jak: ścieżka kariery, savoir-vivre, autoprezentacja, zarządzanie czasem, panele motywacyjne, poruszanie się po świecie social media oraz warsztaty z prowadzenia lokalnych inicjatyw społecznych. Podczas projektu przewidziane są dodatkowe atrakcje: kurs tańca, kręgle oraz zwierzanie Warszawy.
Bardzo cieszymy się z otrzymania tak ogromnej szansy własnego rozwoju. Wiedząc, że TO My – uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zostałyśmy zakwalifikowane w grupie 40 osób z całej Polski, dodatkowo Nas uszczęśliwia i dodaje wiary, że warto podejmować wyzwania.

Julia Sikora