- ZAJĘCIA Z ŻANDARMERIĄ
ZAJĘCIA Z ŻANDARMERIĄ
piątek, 31 marca 2017
W dniu 24.03.2017r. uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim mieli niepowtarzalną okazję gościć w murach szkoły funkcjonariuszy Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Oleszna.
W ramach planu współpracy przeprowadzono zajęcia na temat zasad bezpiecznego poruszania się na drodze, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zrealizowano praktyczny pokaz jazdy na symulatorze 3D. Do dyspozycji uczniów pozostawało również urządzenie do imitacji zderzeń. Uczniowie klas wojskowych, ale też z pozostałych klas, biorący udział w szkoleniu mieli niepowtarzalną okazję spróbowania swoich sił w symulatorze jazdy samochodem i „rozbijania się pojazdami na drodze” bez konsekwencji.
Testy zderzeniowe uświadomiły „niedowiarków”, że bez zapiętych pasów w samochodzie ryzykują z poważnymi obrażeniami, które mogą się wydarzyć w czasie kolizji. Pogadanka przeprowadzona przez st. sierżanta Jacka Głowackiego z bezpieczeństwa ruchu drogowego uzmysłowiła młodym ludziom niebezpieczeństwa, jakie zagrażają pieszym i kierowcom na drogach.
Zespołem uczestniczącym w szkoleniu kierował st. chor. Rafał Alenowicz, a instruktorami byli: st. szer. Rafał Rzeszuto – absolwent naszego liceum, st. szer. Arkadiusz Wrzosek, szer. Daniel Blawusz, szer. Malwina Rosa.
Dziękujemy funkcjonariuszom Wydziału Żandarmerii Wojskowej z Oleszna oraz dowódcy majorowi Szymonowi Zadrożnemu za współpracę i przeprowadzenie profesjonalnego, przystępnego oraz bardzo interesującego dla uczniów szkolenia.

Andrzej Kowalewski
Bardzo wszystkim dziekujemy za zajęcia a w szczególności Komendantowi Wydziału z Oleszna.