- I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH
piątek, 31 marca 2017
I MISTRZOSTWA SZKOŁY KLAS MUNDUROWYCH O PUCHAR DYREKTORA ZSP KALISZ POMORSKI W KONKURENCJACH SPORTOWO-OBRONNYCH

Dnia 27.03.2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się pierwsza edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych w Konkurencjach Sportowo-Obronnych o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. W zawodach brały udział wszystkie klasy policyjne i wojskowe uczestnicząc w konkurencjach strzeleckich i sportowych.
Konkurencje strzeleckie były rozgrywane równolegle z zadaniami sportowymi na sali gimnastycznej. W pierwszej kolejności ćwiczenia fizyczne wykonywały klasy wojskowe, zaś policyjne rywalizowały w strzelaniu. Na dziedzińcu szkoły, w inteligentnym ogrodzie klasy policyjne mierzyły się w strzelaniu z wiatrówki krótkiej oraz długiej, natomiast klasy wojskowe wykonać musiały brzuszki w czasie 2 minut, bieg wahadłowy 10 x 10 m., podciągnięcia na drążku wysokim (chłopcy), pompki z rękoma na ławeczce (dziewczęta) oraz pokonać tor przeszkód. Po zrealizowaniu zadań przez wszystkie klasy mundurowe nastąpiła zamiana. Klasy policyjne na sali gimnastycznej rywalizowały między sobą wykonując następujące zadania: bieg z obiegnięciem tyczek, rzut piłką lekarską na czas, bieg wahadłowy 10 x 5 m., brzuszki w czasie 30 sek. z piłką lekarską (2 kg), oraz tor przeszkód. W tym samym czasie klasy wojskowe rywalizowały w konkurencjach strzeleckich.
W klasyfikacji generalnej Mistrzostw, zdobywając Puchar Dyrektora, zwyciężyły klasy drugie – wojskowa 2e oraz policyjna – 2f. Uroczyste otwarcie i podsumowanie zawodów odbyło się na dziedzińcu szkoły. Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski podkreślił, że zorganizowanie I Mistrzostw Klas Mundurowych to bardzo dobra inicjatywa, pozwalająca młodzieży na sprawdzenie swoich umiejętności w rywalizacji międzyklasowej. Zawody przebiegały w atmosferze fair play, dając satysfakcję wszystkim uczestnikom, także z klas, które nie odniosły zwycięstwa. Serdecznie zapraszamy za rok na drugą edycję Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych w Konkurencjach Sportowo-Obronnych o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Zwycięskie drużyny wystąpiły w następujących składach: klasa policyjna 2f: Karolina Hofman, Arleta Janeczek, Klaudia Wydrzyńska, Nikodem Białecki, Michał Pieśkiewicz, Oskar Ziemnicki, klasa wojskowa 2e: Weronika Kowalczyk, Paulina Kucharska, Olivia Prażych, Jakub Jóźwiakowski, Damian Jackowiak, Piotr Woźniak.
Za organizację Mistrzostw odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego Renata Effenberg-Nawrot, Karol Kalina, Sebastian Stateczny oraz opiekunowie klas mundurowych Krzysztof Wójciak i Andrzej Kowalewski.

Karol Kalina, Sebastian Stateczny