- KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NI
KALISKA LICEALISTKA FINALISTKĄ VI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ŻOŁNIERZE WYKLĘCI  BOHATEROWIE NI
niedziela, 09 kwietnia 2017

W dniu 31.03.2017r. zostały ogłoszone wyniki VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni. Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Aleksandra Rogan z klasy 2c została finalistką konkursowych zmagań. Zdobyła wyróżnienie w kategorii prac literackich ze szkół ponadgimnazjalnych za esej historyczny pt. „Perełka, Lala i Siostra Izabela, czyli Kobiety Niezłomne”.
Ola weźmie udział w zgrupowaniu laureatów Konkursu w Lublinie, które odbędzie się w dniach 9 – 10.04.2017r. Wraz z pozostałymi finalistami nie tylko odbierze nagrodę i dyplom, ale też weźmie udział w spotkaniach z historykami, weteranami, dziećmi Żołnierzy Wyklętych. Zwiedzi miejsca pamięci Żołnierzy Wyklętych na Lubelszczyźnie oraz Szlak Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Relacja z udziału Oli w zgrupowaniu już wkrótce.
Link do strony z wynikami konkursu: http://konkurswykleci.pl/2017/03/31/wyniki-2-etapu-ogolnopolskiego-vi-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

Maciej Rydzewski