- KALISKIE LICEALISTKI LAUREATKAMI KONKURSU HISTORYCZNEGO
KALISKIE LICEALISTKI LAUREATKAMI KONKURSU HISTORYCZNEGO
czwartek, 13 kwietnia 2017
W dniu 3 kwietnia 2017r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego konkursu „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na Pomorzu Zachodnim w czasie II wojny światowej”, organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty pod patronatem Wojewody Zachodniopomorskiego.
W tym etapie konkursu wzięły udział trzy uczennice klasy 2b kaliskiego Liceum: Edyta Gilewicz, Marta Pierzgalska i Daria Bernat, pod opieką księdza Piotra Śmiechury, przygotowywane przez dyrektora Macieja Rydzewskiego. Rozwiązywały test oraz pisały pracę na podstawie opracowania historycznego „Berlingowcy. Żołnierze tragiczni”.
W klasyfikacji generalnej osiągnęły bardzo dobry rezultat. W gronie 22 finalistów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego Edyta i Marta zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce, uzyskując tym samym tytuł laureatek konkursu. Gratulujemy uczestniczkom sukcesu i dużej wiedzy dotyczącej trudnej i szczegółowej tematyki związanej z historią wojskowości i oręża polskiego z okresu drugiej wojny światowej.

Maciej Rydzewski