- OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU
OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU
piątek, 21 kwietnia 2017
W dniu 5 kwietnia 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu drawskiego wzięli udział w X Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu . Również drużyna z naszej szkoły w składzie Agata Kmiecik, Ola Biegniewska, Ola Barankiewicz oraz Patrycja Wanagiel wzięła udział w tych zmaganiach.
Olimpiada od lat uchodzi za jeden z trudniejszych konkursów .Oprócz bardzo rozległej wiedzy o zdrowiu i chorobach w tym również tych rzadkich młodzież musi wykazać się umiejętnościami praktycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy. O ile przeprowadzenie sprawnej resuscytacji oddechowo krążeniowej jest do opanowania to udzielenie pomocy, której wymaga wspaniale ucharakteryzowany i autentyczny pozorant jest już zadaniem bardzo trudnym. W atmosferze stresu, czasu, rywalizacji nie zawsze było to do zrealizowania. Najważniejsze jednak jest to że Panowie Strażacy cierpliwie tłumaczą i podpowiadają jak sobie w takich przypadkach radzić. Założenie olimpiady uzyskać taki stopień wiedzy i umiejętności, aby móc komuś uratować życie to najważniejsze przesłanie tej rywalizacji.
Biorąc pod uwagę żeby była to dziesiąta olimpiada, a w każdej bierze udział 20 osób widzimy, że ponad 200 młodych ludzi z terenu powiatu posiada wiedzę i umiejętność niesienia pomocy potrzebującym. Organizatorom dziękujemy za przygotowanie konkursu, Panu Staroście dziękujemy za ufundowanie nagród oraz wsparcie duchowe, strażakom z ogromną pomoc, a laureatom gratulujemy zwycięstwa.

Jadwiga Czerniga