- KALISKIE LICEUM NAJLEPSZE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY"
KALISKIE LICEUM NAJLEPSZE W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU KAZIMIERZ WIELKI I JEGO CZASY"
poniedziałek, 24 kwietnia 2017
W dniu 19 kwietnia 2017r. dwoje uczniów z klasy 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib, przygotowywanych przez dyrektora Macieja Rydzewskiego, pod opieką pana Andrzeja Kowalewskiego, wzięło udział w jubileuszowym X finale Ogólnopolskiego Konkursu „Kazimierz Wielki i Jego Czasy”, który odbył się na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Uczniowie kaliskiego Liceum byli jedynymi finalistami konkursu z województwa zachodniopomorskiego.
Tegoroczny finał był dla kaliskich licealistów wyjątkowo udany. W gronie 18 finalistów z 12 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju osiągnęli najlepsze wyniki w historii startów uczniów z Kalisza Pomorskiego w konkursie. Jadwiga Tutur i Szymon Wytlib zostali jego laureatami, zajmując 5 i 6 miejsce. Poza tym wywalczyli nagrodę specjalną dla szkoły, której uczniowie łącznie uzyskali najlepsze wyniki w finale. Do kaliskiego Liceum w trafiła drukarka - urządzenie wielofunkcyjne, ufundowane przez Miasto Bydgoszcz. Nagrodę specjalną dla nauczyciela, którego uczniowie uzyskali najlepsze wyniki w finale otrzymał dyrektor Maciej Rydzewski. Fundatorem nagrody była Senacka Komisja Kultury i Środków Przekazu.
Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy pod honorowym patronatem Rektora UKW, Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Gratulujemy naszym uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnej edycji konkursowych zmagań.

Maciej Rydzewski