- ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYCH ZAWODACH SPORTOWO OBRONNYCH W ZŁOCIEŃCU
ZWYCIĘSTWO W POWIATOWYCH ZAWODACH SPORTOWO OBRONNYCH W ZŁOCIEŃCU
czwartek, 04 maja 2017
Dnia 25 kwietnia 2017r. w Złocieńcu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo -Obronne dla Klas Wojskowych. W męskiej grupie rywalizowało dziesięć drużyn, natomiast w żeńskiej sześć. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wystawił do rywalizacji dwie męskie drużyny oraz jedną żeńską.
Zawody składały się z czterech konkurencji. Pierwsza polegała na rzucie granatem RG 42 do celów poziomych z odległości 20 metrów dla dziewcząt oraz 25 metrów dla chłopców. Drugą konkurencją było strzelectwo sportowe. Uczestnicy oddawali strzały z odległości 50 metrów do celu z karabinka sportowego.
Kolejnym elementem zawodów było sprawdzenie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, m.in. pozycja boczna ustalona-bezpieczna, urazy z utratą przytomności, fantom RKO. Ostatnią konkurencją był bieg na orientację w formula „score lauf”, czyli dużo punktów, położonych w relatywnie niewielkiej odległości, bez konieczności zachowania kolejności w ich znajdowaniu.
W kategorii męskiej najlepsza okazała się drużyna z kaliskiego Liceum, która uzyskała najwięcej punktów ze wszystkich konkurencji. Nasza druga męska drużyna zajęła 4 miejsce. W kategorii żeńskiej nasz zespół dziewcząt zajął natomiast trzecie miejsce na podium, co również było bardzo dobrym osiągnięciem. Opiekunami byli: major Andrzej Kowalewski Andrzej oraz Sebastian Stateczny. Gratulujemy bardzo dobrych wyników!
Zespoły męskie wystąpiły w składach:
Drużyna 1- Karczewski Kacper, Jóźwiakowski Jakub, Preis Konrad
Drużyna 2- Czujko Krzysztof, Głasek Patryk, Woźniak Piotr
Zespół żeński w składzie:
Bujkiewicz Klaudia, Kucharska Paulina, Zarzeczna Emilia

Sebastian Stateczny