- Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim na Targach Pracy w Szczecinie
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim na Targach Pracy w Szczecinie
czwartek, 04 maja 2017
W dniu 26 kwietnia 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego. Wzięli w nich udział również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami: pedagogiem szkolnym Anną Józiak i wychowawcą klasy 3c Renatą Effenberg-Nawrot.
Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi młodzież na rynku pracy. Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowali pracodawcy szukający pracowników. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży budowlanej, stolarskiej i usługowej. Podczas targów mogliśmy zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Prezentowane również były oferty edukacyjne i szkoleniowe.
Osoby poszukujące pracy mogły uzyskać pomoc doradców Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości weryfikacji swoich wyobrażeń z rzeczywistymi realiami panującymi na rynku pracy. Podczas targów odbyliśmy swoje pierwsze rozmowy o pracę i nawiązaliśmy kontakty z pracodawcami. Mieliśmy okazję przekonać się, jak wygląda lokalny rynek pracy i jakich „fachowców” poszukują lokalni przedsiębiorcy. Udział w Targach był dla nas okazją do refleksji dotyczących planowania przyszłości zawodowej i rozwoju osobistego.

Daria Jerzak