- UCZNIOWIE KLASY WOJSKOWEJ NA OBCHODACH ŚWIĘTA SAPERÓW W SKŁADZIE DRAWNO
UCZNIOWIE KLASY WOJSKOWEJ NA OBCHODACH ŚWIĘTA SAPERÓW W SKŁADZIE DRAWNO
środa, 17 maja 2017
W dniu 28.04.2017r. uczniowie z klasy wojskowej 1c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką wychowawcy Sebastiana Statecznego i Karola Kaliny, w ramach współpracy uczestniczyli w Uroczystościach Święta Saperów na terenie Składu Drawno. Obchody Święta rozpoczęto uroczystą zbiórką, przywitaniem gości i przemówieniem Kierownika Składu Drawno Pana majora Dariusza Markiewicza oraz zabraniem głosu przez zaproszonych gości.
Po zakończeniu tej części uroczystości uczniowie zostali zabrani na projekcje materiału filmowego o tematyce związanej z pracą saperów i zadaniach jakie wykonują podczas misji wojennych. Przygotowana została również wystawa i pokaz sprzętu m.in. broni - pistoletów i karabinów maszynowych, wyrzutni RPG, granatów, różnego rodzaju min i pojazdów kołowych. W każdym punkcie byli odpowiedzialni za dany sprzęt żołnierze, którzy odpowiadali na pytania. Uczniowie mogli zobaczyć oraz poznać budowę i przeznaczenie prezentowanego sprzętu. Obchody Święta Saperów zakończyły się poczęstunkiem przy wspólnym ognisku, gdzie uczniowie mieli możliwość porozmawiać z żołnierzami o ich pracy i doświadczeniach.
Pragniemy podziękować kierownikowi Składu Drawno majorowi Dariuszowi Markiewiczowi za zaproszenie na uroczystości oraz możliwość zapoznania się ze sprzętem, specyfiką służby i wyposażeniem jednostki saperskiej.

Sebastian Stateczny