- Start
Charytatywny Maraton dla Krzyśka
wtorek, 10 grudnia 2019

V edycja Mistrzostw Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
niedziela, 08 grudnia 2019
V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na Poligonie Drawskim
30.03 - 2.04. 2020
DO POBRANIA:

REGULAMIN MISTRZOSTW 2020
Załącznik nr 1 - opis konkurencji - pętla taktyczna
Załącznik nr 2 - przebieg konkurencji - strzelanie
Oświadczenie rodzica
Karta zgłoszenia pdf
Karta zgłoszenia doc


Najmłodsi uczą się ratowania
środa, 04 grudnia 2019
W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Rozwój Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Gminie Kalisz Pomorski” członkowie grupy medycznej Medical Team działającej w ZSP Kalisz Pomorski szkolą najmłodsze dzieci.
Czytaj całość...
ZAKOŃCZENIE KURSU ECDL
środa, 04 grudnia 2019
W ramach Kontraktu Samorządowego Strefy Centralnej, w którym uczestniczy powiat drawski 27 uczniów klasy drugiej technikum informatycznego z ZSP w Kaliszu Pomorskim zakończyło kurs ECDL rozpoczęty w klasie pierwszej. W dniach od 25 do 29 listopada 2019r. poznawali i doskonalili treści zawarte w modułach S1 – S3. Są to zajęcia rozwijające umiejętności z zakresu informatyki, kończące się egzaminem pozwalającym na uzyskanie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych.
W module S1 uczniowie tworzyli m.in. bazy danych, doskonalili umiejętność pracy z formularzami i raportami: ich tworzenie, modyfikowanie i formatowanie. Moduł S2 rozwijał umiejętność pracy z prezentacjami i zapisywania ich w różnych formatach, korzystanie z wbudowanych opcji systemu pomocy w celu zwiększenia wydajności pracy. W module S3 kaliscy informatycy poznawali różne aspekty zabezpieczania informacji i danych, fizycznego bezpieczeństwa, prywatności i kradzieży tożsamości. Ćwiczyli umiejętność ochrony komputera, urządzeń i sieci przed szkodliwym oprogramowaniem i nieautoryzowanym dostępem. Poznawali pojęcia związane z siecią, rodzajami sieci, połączeniami sieciowymi i zaporą sieciową. Zajęcia odbywały się w pracowniach informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod okiem doświadczonych szkoleniowców.
Czytaj całość...
Absolwenci klasy policyjnej w Szkole Policji w Słupsku
środa, 04 grudnia 2019
Trzech tegorocznych absolwentów klasy policyjnej ZSP w Kaliszu Pomorskim, których przysposobienia policyjnego uczył pan Krzysztof Wójciak przebywa obecnie na kursie podstawowym w Szkole Policji w Słupsku. Potwierdzają tym samym sens funkcjonowania klas mundurowych.
Istotą klas mundurowych jest przygotowanie uczniów do pracy w wybranej przez siebie służbie. Poza nauką musztry, strzelania, podstawowych działań w danej służbie ważne jest, aby uczniowie jak najwięcej dowiedzieli się o warunkach pracy, o zagrożeniach i niedogodnościach związanych z daną służbą, o warunkach finansowych i możliwościach awansu. Temu służą spotkania z policjantami czy żołnierzami, wyjazdy do jednostek szkoleniowych, obozy, udziały w zawodach dla klas mundurowych. Dzięki temu z jednej strony szkoła wstępnie przygotowuje kadry dla wojska czy policji, ale także eliminowane są osoby, które nie do końca sprawdziły by się w takiej roli.
Czytaj całość...
How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
środa, 04 grudnia 2019
W ramach innowacji pedagogicznej „How to be a soldier – język angielski specjalistyczny”, realizowanej przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Łojek, w dniu 28 listopada 2019r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z żołnierzami Armii USA.
Dlatego czwartek stał się szczególnym dniem dla młodzieży z klas wojskowych nie tylko z powodu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, ale też z powodu wyjątkowego spotkania, którego celem jest przygotowanie uczniów do służby wojskowej i współpracy z wojskami sojuszniczych armii, do czego niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego, używanego przez żołnierzy.
Czytaj całość...
Andrzejkowe wróżby w internacie
środa, 04 grudnia 2019
Dania 28 listopada 2019r. w internacie ZSP w Kaliszu Pomorskim przy ul. Półwiejskiej odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Wychowankowie – „wróżbici” oferowali wszystkim zainteresowanym poznanie przyszłości. Były wróżby z kości i ze szpilek, ciasteczka z wróżbami. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie będzie imię przyszłego wybranka/wybranki, jaki zawód będzie wykonywać i co stanie się w najbliższym czasie. Wszyscy miło spędzili czas, było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Katarzyna Fajger, wychowawca internatu
Wolontariuszki w Niemieńsku
środa, 04 grudnia 2019
W środę, 27 listopada 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem pedagogiem Anną Józiak, udały się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wspólna zabawa, pokazanie dzieciom wróżb andrzejkowych – to zadania, które wyznaczyli sobie wolontariusze.
Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Ośrodka wszystkich Gości rozpoczęło się wielkie andrzejkowe szaleństwo! Muzyka porywała do tańca, a wokół mieniły się ozdoby, balony, światełka. Wszyscy chętnie się z bawili i brali udział w organizowanych konkurencjach. W przerwie między zabawą, nie zabrakło również wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Wolontariuszki, które przebrały się w piękne stroje przygotowały wiele wróżb dla dzieci, np. ciasteczka z wróżbą, wywróżenie swojego zawodu przyszłości, przebijanie serduszek z imieniem przyszłej ukochanej lub ukochanego.
Czytaj całość...
Wizyta w Szkole Policji w Słupsku
środa, 04 grudnia 2019
Szkoła Policji w Słupsku to jedna z największych tego typu placówek w kraju, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat kształci policyjne kadry. We wtorek 26 listopada 2019r. uczniowie klas policyjnych 1c, 2d i 3d, pod opieką wychowawców i nauczycieli – Krzysztofa Wójciaka, Wojciecha Sztobrynia i Artura Stąporka odwiedzili szkołę.
Była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z warunkami kształcenia oraz elementami procesu szkolenia policjantów. Być może, któryś z uczniów wkrótce wróci do słupskiej placówki już jako policjant lub policjantka, tak jak trzech tegorocznych absolwentów kaliskiego liceum, którzy szkolą się w Słupsku na kursie podstawowym.
Czytaj całość...
Zajęcia profilaktyczne  Żyję bez ryzyka AIDS.
środa, 04 grudnia 2019
W dniu 28 listopada w internacie przy ulicy Bolesława Krzywoustego odbyło się spotkanie profilaktyczne pt. "Żyjmy bez ryzyka AIDS" Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który co roku przypada na dzień 1 grudnia. Uczestnicy spotkania w przystępny sposób pozyskali wiele informacji związanych z wirusem HIV oraz choroby AIDS. Dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV, w jaki sposób można się zakazić, ale przede wszystkim w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia. W ramach zajęć zostały obalone mity o HIV/AIDS. Spotkanie młodzieży przybliżyło tak ważne w obecnych czasach problemy, jakimi są ryzykowne zachowania, które rzutują później na całe dorosłe życie. Ważnym elementem edukacji było przekazanie informacji o miejscach, w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.
Czytaj całość...
Szkolenie z pierwszej pomocy w MOW w Czaplinku
niedziela, 01 grudnia 2019
W ramach realizacji zadania publicznego prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego wolontariuszki z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w piątek 15.11.2019 przeprowadziły szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Czytaj całość...
Szkolenie projektowe z pierwszej pomocy dla uczniów SP w Broczynie
niedziela, 01 grudnia 2019
Dzięki uprzejmości pani Edyty Romanowicz, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Broczynie grupa wolontariuszy z grupy Medical Team ZSP w Kaliszu Pomorskim w poniedziałek 25 listopada 2029r. mogła realizować kolejne działania w ramach zadania prowadzonego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – ,,Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przez członów grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”, dofinansowanego przez Zarząd Powiatu Drawskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>