- Start
Szkolenie kaliskich kadetów na Strzelnicy Jaworze
czwartek, 07 listopada 2019
W dniu 21 października 2019r. kadeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem mjr rez. Andrzejem Kowalewskim uczestniczyli w szkoleniu poligonowym na Strzelnicy Jaworze. Szkolenie przeprowadzone było w ramach „Programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. Zajęcia praktyczne prowadzone są we współpracy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Tematyka ćwiczeń obejmowała zasady strzelania z karabinka, rzut granatem ćwiczebnym, przygotowanie do działania na polu walki.
Czytaj całość...
Kaliscy informatycy poszerzyli wiedzę na PWSZ w Wałczu
czwartek, 07 listopada 2019
W dniu 16 października 2019r. klasa 1TI z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w ramach wykładów i warsztatów zorganizowanych przez współpracującą ze szkołą Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu wraz w wychowawcą panem Szymonem Minkiewiczem wyjechała na zajęcia dotyczące programowania obrabiarek CNC, budowy sieci komputerowych z elementami technologii VoIP, instalacji i konfiguracji systemu Windows Serwer z elementami infrastruktury wirtualnej, metod zabezpieczenia danych przed wyłudzeniem oraz zabezpieczania danych w systemach rozproszonych.
Czytaj całość...
Starsi czytają młodszym
środa, 06 listopada 2019
Dnia 30 października 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Zuzanna Ciesiółka i Julia Sadowska, w ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym”, odwiedziły uczniów klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Dziewczęta czytały dzieciom bajki o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści książek. Koniec spotkania poświęcony był zabawie. Maluchy jak i wolontariuszki miały przy tym mnóstwo frajdy, a przeprowadzona akcja sprawiła im wiele radości. Wierzymy, że prowadzone działania zachęcą maluchów do czytania książek, a jednocześnie rozbudzą wrażliwość czytelniczą dzieci.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim - pani Beacie Pierzgalskiej i wychowawczyni klasy 2c - pani Urszuli Jarzyńskiej za współpracę i życzliwość.

Wolontariuszki z ZSP w Kaliszu Pomorskim

Spektakl grupy teatralnej ,,Klepsydra" pt. ,,To idzie młodość"
poniedziałek, 04 listopada 2019

MŁODZIEŻ PAMIĘTA
środa, 30 października 2019
Ciepły jesienny wieczór to dobry moment by wspomnieć i odwiedzić groby osób, które zapisały się w historii. Grupa mieszkańców internatu przy ul. Wolności 22 wraz z wychowawcą postanowiła zapalić znicze na grobach nauczycieli z kaliskiego liceum, osób zasłużonych dla miasta i żołnierza wyklętego ppor. AK Kazimierza Przybysławskiego ps.”Młot” a także pod pomnikiem ofiar katyńskich. Spacer poprzedziło opowiadanie Wiktora Piwnickiego o losach Kazimierza Przybysławskiego i pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. W nastroju pełnym zadumy, rozważań filozoficzno-teologicznych odwiedziliśmy mogiły zasłużonych oraz te bezimienne i opuszczone.
Zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku i refleksji nad przemijaniem oraz pamięcią o tych co odeszli w dobrych humorach wróciliśmy do internatu uroczą trasą obok pałacu.

Wychowawcy
Kaliski licealista najlepszy w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
środa, 30 października 2019
Dnia 26 października 2019 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali uczniowie z klasy 2a – Małgorzata Słomka i zwycięzca konkursowych zmagań Dariusz Guz, pod opieką Krzysztofa Wójciaka.
W stawce 21 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym i szczegółowym testem dotyczącym życiorysu i dokonań Witolda Pileckiego Dariusz Guz zajął pierwsze miejsce, a Małgorzata Słomka uzyskała czwartą lokatę. Opiekunem przygotowującym młodzież był dyrektor Maciej Rydzewski.
Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas oficjalnej gali w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczył Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś w towarzystwie: Radnego Rady Powiatu Kołobrzeskiego Roberta Jaruzela, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna Ryszarda Czepulonisa oraz Magdaleny Ruczyńskiej z IPN w Szczecinie.
Czytaj całość...
Poszukiwania nieskończoności w gwiazdach.
środa, 30 października 2019
Dnia 17.10.2019 roku kameralna grupa uczniów kaliskiego Liceum spotkała się wieczorem na corocznie organizowanym spotkaniu miłośników astronomii w ramach projektu „Kalisz Pomorski w Polsce i Europie dawniej i dziś” przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim. O gwiazdach, kometach, mgławicach i galaktykach opowiadał pasjonat i znawca tej dziedziny, Pan Profesor Piotr Sieradzon. Oprócz wysłuchania wykładu połączonego z prezentacją, grupa mogła poszerzyć swoją wiedzę poprzez przestudiowanie przywiezionych przez Pana Profesora teleskopów. Niestety, pogoda nie pozwoliła z nich skorzystać ale kiedy tylko okienko pogodowe będzie sprzyjało obserwacjom na pewno je wykorzystamy. Poznaliśmy również dostępne powszechnie aplikacje, dzięki którym po nakierowaniu telefonu na konkretny fragment nieba będziemy wiedzieć, które konstelacje widzimy.
Czytaj całość...
Programiści z kaliskiego technikum
środa, 30 października 2019
W dniach od 21 do 23 października 2019r. kaliscy informatycy z klasy trzeciej podczas zajęć na Akademii Morskiej w Szczecinie wzięli udział w zajęciach z języka programowania Python oraz projektowania i eksploatacji sieci komputerowych w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
W ciągu trzech dni zajęć uczniowie ciężko pracowali pisząc strony internetowe w HTML. Pracując pod kierunkiem dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego, Prodziekana ds Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, wykonali stronę z ułatwieniami dla osób niedowidzących. Witryna była wyposażona w takie funkcje jak wysuwany panel z możliwością zmiany rozmiaru i koloru czcionki. Na zajęciach z sieci komputerowych uczniowie zdobywali przydatne dla ich przyszłego zawodu umiejętności. Wraz z prowadzącym, panem mgr inż. Marcinem Breitsprecherem, mogli projektować sieci komputerowe w programie Cisco Packet Tracer bez ryzyka zepsucia sprzętu. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych, na których kaliscy informatycy konfigurowali switcha.
Czytaj całość...
Pamiętali o tych, którzy odeszli&
środa, 30 października 2019
Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Renatą Effenberg-Nawrot w ramach akcji ,,Szkoła pamięta” udali się na cmentarz komunalny w Kaliszu Pomorskim. Odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w społeczności Kalisza Pomorskiego.
Uczniowie zapalili znicze na grobie kaliskiego Żołnierza Wyklętego, kawalera orderu Virtuti Militari, nauczyciela języka polskiego w kaliskich szkołach – Kazimierza Przybysławskiego, a także na grobach nauczycieli, pracowników oświaty i innych osób godnych upamiętnienia. Uczniowie posprzątali również bezimienne i opuszczone groby. Była to chwila zadumy i wielu przemyśleń dla każdego z nas.

Renata Effenberg - Nawrot
Z Erasmusem + w Ankarze
niedziela, 27 października 2019
Od poniedziałku 21 października 2019r. w Ankarze przebywają uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – członkinie grupy Medical Team. Realizują działania z projektu Erasmus+ „Be aware for your future”, w ramach którego szkolą koleżanki i kolegów z Turcji, Włoch, Litwy i Łotwy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Czwartek był dniem kolejnych ćwiczeń oraz wizyty u burmistrza dzielnicy Ankary - Etimesgut, zwiedzania nowoczesnego i wzorcowego Centrum Opieki nad Osobami Niepełnosprawnymi oraz siedziby tureckiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy zostali serdecznie przyjęci burmistrza oraz wpisali się do księgi pamiątkowej.

Anna Arcimowicz – koordynator projektu
Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 27 października 2019
W dniu 11 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pięć dni później uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
W trakcie debaty kandydaci zaprezentowali przed uczniami swoje pomysły i plany, które chcieliby zrealizować po objęciu funkcji przewodniczącego. Debacie przyglądali się wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Klasy kolejno wraz z nauczycielami przychodziły na debatę, aby wysłuchać prezentacji każdego z uczestników. Każdy z obecnych uczniów miał również możliwość zadawania kandydatom pytań odnośnie ich programu wyborczego. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał urzędujący Samorząd wraz z panią Beatą Wrzosek-Majewską i panem Konradem Chwastkiem opiekunami SU.
Czytaj całość...
Zdrowe i kolorowe koktajle owocowe
niedziela, 27 października 2019
Choć ostatnio coraz częściej za oknem plucha, szaroburo i ponuro, to w internacie przy ul. Wolności 22 panuje zupełnie odmienna atmosfera. A to m.in. za sprawą zajęć kulinarnych, które po raz kolejny odbyły się 16 października 2019r., zorganizowanych przez panie Magdę Wilczyńską i Kamilę Staszewską - Kołtun.
Tym razem wychowankowie internatu wraz z opiekunkami postanowili przygotować smaczne i odżywcze koktajle mleczno-owocowe. Bazą był kefir, a dodatkiem banany i mrożone owoce : truskawki, maliny i jagody. Chętnych do skosztowania nie brakowało!

Kamila Staszewska - Kołtun
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>