- Start
Finał wojskowej rywalizacji
środa, 10 kwietnia 2019
Przez pierwsze cztery dni kwietnia 2019r. 24 drużyny z całej Polski walczyły na poligonie drawskim o zwycięstwo w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych. Strzelanie, pętla taktyczna, rzut granatem, rozkładanie karabinka - konkurencje sprawdziły, kto jest najlepszy.
Najlepsi uczniowie z klas wojskowych i mundurowych z różnych miejscowości kraju po raz czwarty zmierzyli się w strzelaniu z karabinka kbks, z kbk AKMS, biegu na 8 kilometrów, rzucie granatem oraz sprawnym rozkładaniu broni. O tytuł mistrza walczyły 24 zespoły, 120 uczniów. Przyjechali z dwudziestu dwóch szkół. Zawody patronatem objął m.in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który wziął udział w inauguracji mistrzostw wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pawłem Szefernakerem i przewodniczącym Sejmowej Komisji Obrony Narodowej posłem Michałem Jachem. W słowach skierowanych do młodzieży podkreślił jak ważna jest służba dla Ojczyzny i ich patriotyczna postawa.
Czytaj całość...
Najlepsi w regionie z języka angielskiego i fizyki
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
We wtorek, 2 kwietnia 2019r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się równolegle dwa konkursy: I Regionalny Konkurs Fizyczny i V Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod Patronatem Starosty Drawskiego.
Do części pisemnej testu konkursowego przystąpiło 58 uczestników z 13 szkół (Choszczno – dwie szkoły, Drawno, Drawsko Pomorskie – dwie szkoły, Ińsko, Kalisz Pomorski, Krzęcin, Pełczyce, Recz, Wałcz, Wierzchowo, Złocieniec). Z fizyki już po teście wyłoniono zwycięzców i nie było potrzeby przeprowadzania dogrywki. Pięć osób z najwyższym wynikiem z języka angielskiego zakwalifikowało się do części ustnej, która była rozstrzygająca.
Czytaj całość...
Kaliskie licealistki mistrzyniami w Powiatowej Olimpiadzie Zdrowia
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
Słoneczny piątek, piątego kwietnia 2019r. był szczęśliwym dniem dla kaliskich licealistek uczestniczących w XII edycji Powiatowej Olimpiady Zdrowia w Drawsku Pomorskim. Organizatorem Olimpiady jest Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i ZSP w Drawsku Pomorskim. Konkursowe zmagania zakończyły się zwycięstwem reprezentantek ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Mistrzyniami Powiatu Drawskiego zostały: Michalina Bieńczak, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk z klasy 2b oraz Aleksandra Kowalczyk z klasy 2d. Dziewczyny pokonały rywali z czterech pozostałych szkół powiatu drawskiego: ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Czaplinku, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Czytaj całość...
Wielkanocne odwiedziny w szpitalu dziecięcym
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
Dnia 4 kwietnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Klaudia Worach, Amanda Guba, Agnieszka Krysińska, Karolina Biskupska oraz wykonawczynie ze szkolnej grupy teatralnej ,,Klepsydra” Natalia Hope, Daria Milczach i Michalina Bieńczak, odwiedziły dzieci na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM w Szczecinie. Opiekunem grupy była Anna Józiak – pedagog szkolny.
Czytaj całość...
Ars creando, czyli sztuka tworzenia
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
To pozwoliło uczniom na rozwinięcie skrzydeł - komentowała Aleksandra Radecka, polonistka i opiekun koła dziennikarskiego działającego przy ZSP w Kaliszu Pomorskim trzydniowe warsztaty z kreatywnego pisania, prowadzane w Starej Studnicy przez Tomasza Ogonowskiego, dziennikarza i dramaturga Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.
Wraz z początkiem najzabawniejszego dnia w roku – Prima Aprilis, 1 kwietnia 2019r. kaliscy licealiści należący do gazety „Kontrast” wybrali się do Starej Studnicy, aby rozpocząć dziennikarskie warsztaty: „Pisanie kreatywne, czyli dziennikarstwo niebanalne”. Zdobywali szlify w pisaniu różnych form, m.in. newsa, felietonu czy reportażu. Wszystko działo się pod profesjonalnym okiem Tomasza Ogonowskiego.
Czytaj całość...
ODKRYWAMY BIZNESOWE TALENTY
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
W dniu 5 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się panem Bartoszem Kajatem, pasjonatem upowszechniania wiedzy z przedsiębiorczości i biznesu wśród młodzieży. Jest także wydawcą i autorem książki „Petarda biznesu”, która oparta jest na jego wieloletnim doświadczeniu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zajęcia, przeprowadzone w klasie 1a i 1 ti bazowały na grze „CashFlow”, której celem jest odkrywanie przez uczniów praw rządzących finansami i biznesem oraz rozwijanie takich umiejętności jak kalkulacja kosztów, podejmowanie decyzji gospodarczych, inwestowanie środków finansowych. W ten sposób młodzież może sprawdzić się w biznesowej symulacji i poznać swoje możliwości i zdolności w tym zakresie.
Czytaj całość...
Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego
piątek, 05 kwietnia 2019
W dniu 3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się już po raz III Regionalny Konkurs z Matematyki i Języka Niemieckiego dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ósmych klas szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół z Drawna, Choszczna, Tuczna, Ostrowic, Nowego Worowa, Pełczyc, Recza, Wierzchowa oraz Kalisza Pomorskiego.
Czytaj całość...
Tydzień bez przemocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 05 kwietnia 2019
W dniach od 25 do 29.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miały miejsce działania w ramach ,,Tygodnia bez przemocy”, w których udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Celem prowadzonych działań było propagowanie przedsięwzięć związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy, podnoszenie świadomości młodzieży na ten temat, promowanie wartości rodziny oraz wyrobienie umiejętności rozwiązywania problemów bez agresji.
Czytaj całość...
PODIUM W TRZECIEJ RUNDZIE POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
czwartek, 04 kwietnia 2019
W czwartek 28 marca 2019r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w III rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej, która odbyła się na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęli trzecie miejsce.
III runda PLH – „Niech historia przemówi. Materialne świadectwa przeszłości” polegała na wykonaniu przez drużyny postera prezentującego wybrany zabytek związany z miejscowością, w której mieszkają. Uczniowie z Kalisza Pomorskiego wybrali wyjątkowy symbol miasta, jakim jest Kamień Szlifierski. Maciej Kisała z klasy 1ti narysował poster pt. „Kaliski Kamień Charakterów” na komputerze. Ciekawym elementem postera jest kod QR, który przenosi osoby zainteresowane historią Kamienia Szlifierskiego na stronę historyczną kaliskiego liceum redagowaną przez uczniów pod kierunkiem polonistki Joanny Mączkowskiej i badacza dziejów miasta Bogumiła Kurylczyka.
Czytaj całość...
Finaliści konkursu Bieg po indeks
czwartek, 04 kwietnia 2019
W dniu 29.03.2019 r. troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim brało udział w finale konkursu „Bieg po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską w siedzibie uczelni w Koszalinie.
Ten fizyczno-matematyczno-informatyczny konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych. Wygrana w konkursie zapewnie otrzymanie indeksu na Politechnikę Koszalińską a także rocznego stypendium dla tych, którzy zdecydują się studiować na tej uczelni.
Czytaj całość...
Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego
czwartek, 04 kwietnia 2019
W koncercie premier, który odbył się w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim według scenariusza i w reżyserii Joanny Mączkowskiej, wystąpiło ponad 200 osób. Barwne widowisko połączyło teatr, taniec i śpiew wokół ziemskich przygód przybyszów z kosmosu, które zakończyły się miłością międzyplanetarną oraz hasłem: „Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego - dla miasta i powiatu drawskiego!”.
Na scenie wystąpiły formacje taneczne wszystkich kategorii wiekowych oraz wokaliści rozwijający swoje talenty i zainteresowania ćwicząc pod okiem instruktorów w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Natomiast gości z innej planety odegrała kaliska grupa teatralna prowadzona przez Joannę Mączkowską (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie).
Czytaj całość...
Zajęcia na Akademii Morskiej dla klasy technikum
piątek, 29 marca 2019
Uczniowie klasy 2 Ti w dniach 25-27 marca 2019 roku uczestniczyli w kursach na Akademi Morskiej w Szczecinie. Był to kolejny wyjazd dla uczniów klasy technikum informatycznego realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego.
Tematem zajęć tym razem były sieci komputerowe oraz język programowania Python. Z wielkim zainteresowaniem klasa technikum uczestniczyła w zajęciach gdzie nauczyli się podstawy pisania stron komputerowych za pomocą HTML+CSS oraz aplikacji internetowych przy pomocy języka Python.
Marcel Łastówka
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>