- Start
UDANY START W OLIMPIADZIE SOLIDARNOŚCI
wtorek, 19 marca 2019
W dniu 14 marca 2019r. dwóch uczniów z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Mateusz Martenka i Wojciech Kędzierski, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego i księdza Wojciecha Marcinkiewicza wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie.
Czytaj całość...
Sprachdoktorzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 14 marca 2019
Dnia 13 marca 2019r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim już po raz trzeci w tym roku szkolnym wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego. Tym razem był to konkurs pt. „Sprachdoktor”, organizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. W etapie szkolnym wzięło udział 25 uczennic i uczniów. Koordynatorkami konkursu w szkole są nauczycielki języka niemieckiego – Mirosława Kacperska i Kamila Kulik.
Konkurs jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży z całej Polski, promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Dla nas – nauczycieli – to świetna forma motywująca uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań – powiedziała Mirosława Kacperska.
Czytaj całość...
DZIEŃ KOBIET W KALISKIM INTERNACIE
czwartek, 14 marca 2019
Dzień Kobiet jest doskonałym pretekstem do okazania PANIOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak zdają sobie sprawę, że świat bez Kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.
Dnia 12 marca 2019r. męska część internatu wraz z wychowawczynią Małgorzatą Kryczka przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy wręczyli osobom zaproszonym i dziewczętom słodki upominek, opowiadając przy tym zabawne wierszyki. Następnie płeć żeńska musiała zmierzyć się w slalomie, umiejętnie zawiązać krawat i wykazać się wiedzą w muzycznej zgaduj - zgaduli. Kończąc spotkanie chłopcy zaśpiewali wszystkim kobietkom utwór zespołu Weekend „ Ja uwielbiam ją”.

(ZSP)
PIERWSZE I DRUGIE MIEJSCE W POWIECIE W PIŁCE RĘCZNEJ
czwartek, 14 marca 2019
Dnia 8 marca 2018 r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach z sukcesem wzięli udział reprezentantki i reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką trenerki, nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Effenberg - Nawrot. Do turnieju przystąpiły drużyny ZSP Złocieniec, ZSP Drawsko Pomorskie i drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie. Dziewczęta walczyły o każda bramkę nie przegrywając żadnego meczu. Tym samym kaliskie licealistki obroniły wywalczony przed rokiem tytuł mistrzyń powiatu drawskiego. Zawodniczki będą reprezentować powiat drawski w zawodach regionalnych w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Stargardzie. Chłopcy zdobyli wicemistrzostwo powiatu drawskiego.
Czytaj całość...
Nagroda za reportaż dla uczennicy ZSP w Kaliszu Pomorskim
poniedziałek, 11 marca 2019
Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu 7 marca 2019r. gościł młodych reporterów z całej Polski. Wśród siedmiu wspaniałych laureatów Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu im. W. Dybalskiej znalazła się redaktor naczelna „Kontrastu” z kaliskiego Liceum - Maria Wiewiórkowska.
- Nie toczyliśmy długich sporów o najlepsze teksty, te wyróżniały się na tle pozostałych dojrzałością ujęcia tematu i formą – mówił Jędrzej Morawiecki, pisarz, publicysta, reporter i juror konkursu. Podczas uroczystej gali przyznano pięć równorzędnych nagród i dwa wyróżnienia.
Czytaj całość...
WARSZTATY FOTOGRAFICZNE KOŁA POZYTYW
piątek, 08 marca 2019
W czwartkowe popołudnia młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim zainteresowana fotografią spotyka się na zajęciach Koła Fotograficznego "Pozytyw". Fotografia portretowa i artystyczna, to tematyka znana i od dawna doskonalona przez uczniów pod kierunkiem nauczyciela geografii i pasjonata fotografii Pawła Łuczko.
Czwartek 7 marca był dniem, w którym młodzież horyzonty fotografii poszerzyła o tajniki i techniki wykonywania zdjęć portretowych oraz fotografii zwierząt. W zakamarki tej pięknej i trudnej sztuki wprowadził członków koła pan Grzegorz Wawrzyniak - fotograf specjalizujący się m.in. w fotografii dzikich zwierząt i skoków konnych. Tematyka fotografii jest bardzo szeroka, a różnorodność metod i zastosowanie sprzętu przedstawionego przez pana Grzegorza, to ocean możliwości i źródło inspiracji dla uczniów.
Czytaj całość...
Subkultury na lekcjach woku
poniedziałek, 11 marca 2019
Dawniej młodzież garnęła się do dwóch głównych subkultur: hipisów oraz ich przeciwników- skinów. Dzisiaj skinów zastąpili kibole, a zamiast hipisów mamy liczne, barwne podgrupy zaskakujące ubiorem i przyjętym rodzajem buntu czy kontestacji. Właśnie o tych nowych ruchach mówiono najwięcej na zajęciach poświęconych subkulturom młodzieżowym w kaliskim Liceum.
Czytaj całość...
,,Nie ma ciszy dla Gabrysi  koncert charytatywny
piątek, 08 marca 2019
We wtorkowy wieczór 5 marca 2019 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert charytatywny „Nie ma ciszy dla Gabrysi”. Pomysłodawczynią i główną organizatorką wydarzenia była wolontariuszka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, Klaudia Worach. Jej aktywne i kreatywne działania wspomagała Anna Józiak, pedagog szkolny i opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Dochód z koncertu – 7305,64 zł., przekazano na konto Fundacji siepomaga.pl z przeznaczeniem na leczenie dziewczynki.
Czytaj całość...
Kolejny raz najlepsi z matematyki
piątek, 08 marca 2019
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim po raz czwarty z powodzeniem wzięli udział w Powiatowym Konkursie Matematyczno-Językowym „Z Matematyką do Europy”, który odbył się 01.03.2019 r. w ZSP w Drawsku Pomorskim.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i lingwistycznych uczniów, rozwijanie talentów językowych i matematycznych młodzieży, stwarzanie możliwości szlachetnej rywalizacji, integracja uczniów z różnych szkół powiatu drawskiego.
Z zadaniami matematycznymi w języku angielskim zmagało się 20 dwuosobowych zespołów. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowało 5 drużyn, z czego aż 4 znalazły się na podium.
Czytaj całość...
Gofry w internacie
środa, 06 marca 2019
W środę 20 lutego 2019r. w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Suchowskiej w ramach zajęć kulinarnych dziewczęta zaangażowały się w upieczenie gofrów. Każdy z mieszkańców był częstowany przez koleżanki słodką przekąską, a odwiedzający nas goście częstowali się przy wejściu do internatu. Dziękujemy dziewczynom za te pyszności.

Magda Wiśniewska
UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE ZSP W KALISZU POMORSKIM ODDALI HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
środa, 06 marca 2019
Pierwsze dni marca 2019r. w ZSP w Kaliszu Pomorskim upłynęły pod znakiem obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się do wielu działań mających jeden wspólny cel – oddanie hołdu tym, którzy do końca walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę.
W piątkowy ranek 1 marca 2019r. na sali gimnastycznej odbył się koncert muzyki patriotycznej dla całej szkolnej społeczności w wykonaniu zespołu Distractor prowadzonego przez Konrada Chwastka. Drugi tego dnia koncert zespół dał dla żołnierzy i personelu 16. WOG Drawsko, gdzie pojechał na zaproszenie dowódcy jednostki ppłk Artura Daniła.
Czytaj całość...
ZAJĘCIA Z KRYMINALISTYKI
środa, 06 marca 2019
Czym różni się kryminalistyka od kryminologi? Co to jest osmologia? Czym jest ślad? Jak ujawniać ślady, oraz jak je zabezpieczyć by mogły być dowodem w sprawie? Na te i wiele innych pytań uczniowie klas policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim mogli poznać odpowiedź podczas warsztatów z kryminalistyki prowadzonych przez aspiranta sztabowego Mariusza Liszewskiego na auli szkolnej w dniu 27 lutego 2019r.
Po lekcjach teoretycznych z przysposobienia policyjnego z Krzysztofem Wójciakiem uczniowie klas policyjnych mieli możliwość spotkania z technikiem kryminalistyki z Drawskiej Komendy Policji i zdobycia wiedzy na czym polega praca technika kryminalistyki.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>