- Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2016/2017
Szósty Piknik Młodych Pasjonatów w kaliskim Liceum.
piątek, 02 czerwca 2017
„Piknik Młodych Pasjonatów” na stałe wpisał się w harmonogram pracy Liceum w Kaliszu Pomorskim. W środę 31 maja 2017 r. kaliskie Liceum odwiedziło około 200 uczniów, 15 nauczycieli i 15 rodziców z 12 gimnazjów oraz grupa żołnierzy kanadyjskich ćwiczących obecnie na poligonie drawskim.
Najliczniejszą grupę stanowili gimnazjaliści z Kalisza Pomorskiego, Choszczna, Recza, Drawna, Dobrzan i Wierzchowa. Młodzież aktywnie brała udział w warsztatach, zajęciach sprawnościowych i różnego rodzaju pokazach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska Akademii Morskiej i PWSZ Wałcz, z którymi systematycznie współpracujemy w kierunku informatycznym. Zaprezentowali latające drony, skanowanie terenu kamerą 3D, młodzież zobaczyła jak powstaje produkt w drukarce 3D, można było również przejechać się na RollerCoasterze w wirtualnej symulacji oraz posmakować kuchni molekularnej w doświadczeniach z suchym lodem.
Czytaj całość...
PORA na KALISZ POMORSKI
czwartek, 01 czerwca 2017

HISTORYCZNA GRA MIEJSKA
środa, 31 maja 2017
Historyczna Gra Miejska „Śladami Kalisza Pomorskiego przez dawny Callies” została przygotowana i przeprowadzona w dniu 29 maja 2017r. przez drużynę z klasy 1a uczestniczącą w Pomorskiej Lidze Historycznej w składzie: Alicja Machnik, Weronika Mazur, Zuzanna Gabrych, Hubert Marek i Jakub Wójciak, pod opieką nauczyciela historii Macieja Rydzewskiego. W grze wzięło udział 12 trzyosobowych zespołów, w tym 10 z liceum i 2 z gimnazjum.
Czytaj całość...
ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW
środa, 31 maja 2017
24 maja 2017r. w naszym Liceum odbyły się dwa konkursy przedmiotowe dla uczniów okolicznych gimnazjów:
I Regionada Matematyczna i I Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów. Obydwa konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży szkół gimnazjalnych z Choszczna, Wałcza, Drawna, Kalisza Pomorskiego, Mirosławca, Drawska Pomorskiego, Złocieńca, Suchania i Krzęcina. Uczniowie przystąpili do testu pisemnego obejmującego wiadomości z zakresu gimnazjum, ale wymagającego praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Dodatkowo pięciu uczniów z najlepszym wynikiem z części pisemnej z języka niemieckiego przystąpiło do części ustnej egzaminu.
Najlepsi z najlepszych oraz opiekunowie zwycięzców zostali uhonorowani cennymi nagrodami w postaci sprzętu elektronicznego. Wszyscy otrzymali dyplomy i podziękowania.

Nagrodzeni w kategorii matematyka:
Czytaj całość...
Kaliskie szlifowanie charakterów przez uczniów z Klepsydry
poniedziałek, 29 maja 2017
23 maja 2017r. liczna grupa uczniów uczestniczyła w miejscowym obrzędzie szlifowania charakterów, jaki przygotowała i przeprowadziła młodzież z grupy teatralnej „Klepsydra”, działająca przy kaliskim Liceum.
To plenerowe przedstawienie, mające formę happeningu, oparto na sięgającej XV wieku tradycji, gdy o ludziach nieokrzesanych zaczęto mówić, iż powinni pójść do Callies (ówczesna nazwa Kalisza Pomorskiego), by oszlifować swoje maniery. Uczestnicy obrzędu dowiedzieli się już wcześniej, że kaliscy sukiennicy ostrzący nożyce na najlepszym w okolicy kole szlifierskim musieli wciąż odganiać natrętnych kolegów po fachu z pobliskich miast, ponieważ także oni chcieli tu naostrzyć swoje narzędzia. Aż wreszcie kaliszanie przygotowali na nich zasadzkę i odtąd każdemu intruzowi, który ich nachodził, szlifowano zamiast narzędzi głowę, aby dać mu odstraszającą nauczkę.
Czytaj całość...
GRA MIEJSKA - REGULAMIN
piątek, 26 maja 2017


Mistrzowie wywiadu
czwartek, 25 maja 2017

22 maja 2017r. „Angora” opublikowała wyniki ogólnopolskiego konkursu „Potęga Prasy”, w którym uczniowie kaliskiego liceum: Magdalena Wyrzykowska i Daniel Morcinek zajęli I miejsce, a ich tekst będzie można przeczytać na łamach tej gazety.
Młodzi redaktorzy przeprowadzili rozmowę z urodzonym na Kresach Władysławem Gleniem, który obecnie mieszka w Szczecinku. Historia naznaczyła jego życie dramatycznymi obrazami. Gorzkich refleksji na temat wydarzeń II wojny światowej na Wołyniu i pobytu w Majdanku w wywiadzie jest wiele. Tak jak opowieści o powojennej tułaczce i próbie zbudowania wszystkiego od nowa.
Czytaj całość...
KALISKIE LICEALISTKI NA GALI WRĘCZENIA NAGRÓD
czwartek, 25 maja 2017
W dniu 23 maja 2017r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Zmagania wojenne żołnierza polskiego na ziemiach Pomorza Zachodniego w czasach II wojny światowej”. Wzięły w niej udział dwie laureatki konkursu z kaliskiego Liceum, uczennice klasy 2b: Edyta Gilewicz i Marta Pierzgalska, pod opieką księdza Piotra Śmiechury.
Organizatorem konkursu był Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Zachodniopomorski. Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a jego celem było podtrzymywanie pamięci o wysiłku zbrojnym polskich żołnierzy na Pomorzu Zachodnim podczas II wojny światowej, popularyzacja wiedzy o miejscach pamięci oraz rozwijanie zainteresowań młodzieży historią kraju i regionu.
Gospodarzami uroczystości byli: Wicewojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak oraz Ks. Sławomir Kokorzycki – Prezes Fundacji Wspierania Kultury „Noc Poetów”.

Maciej Rydzewski
NASZA MAŁA OJCZYZNA W KALISKIM LICEUM
środa, 24 maja 2017
W dniu 23 maja 2017r. w pracowni historycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty w ramach projektu „Nasza Mała Ojczyzna”, realizowanego przez uczniów pod opieką nauczyciela historii, dyrektora Macieja Rydzewskiego oraz pana Wiesława Piotrowskiego, pasjonata historii regionalnej i kolekcjonera pamiątek z przeszłości.
Podczas spotkania pan Wiesław Piotrowski zaprezentował uczniom swoją pasję odkrywcy historii. Zapoznał ich z metodami pozyskiwania pamiątek. Podkreślił, że należy wobec nich, a szczególnie osób starszych odnosić się z szacunkiem i zadbać o zachowanie nie tylko dziedzictwa materialnego, ale przede wszystkim wspomnień i relacji ludzi, których historie warto ocalić od zapomnienia dla przyszłych pokoleń. „Pamiętajcie też o zdjęciach z rodzinnych albumów, o ich podpisywaniu, bo w przyszłości mogą również stać się cennymi pamiątkami i świadectwami historii, którą teraz wspólnie tworzymy” - powiedział.
Czytaj całość...
KLASA DWUJĘZYCZNA NA WARSZTATACH JĘZYKOWYCH W LONDYNIE
środa, 24 maja 2017
W dniach od 8 do 13 maja 2017r. klasa dwujęzyczna 1a wraz z opiekunami panią Joanną Boniecką i panią Mirosławą Kacperską brała udział w warsztatach językowych w Londynie. Podróżowaliśmy przez Niemcy, Belgię, Holandię i Francję by w miejscowości Calais wejść na prom i dostać cię do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche.
Plan wyjazdu był bardzo bogaty. Zwiedzanie zaczęliśmy od zobaczenia Katedry św. Pawła (St. Paul's Cathedral), wraz z angielskojęzyczną przewodniczką poznaliśmy ciekawą historię Tower of London oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia na Tower Bridge.
Czytaj całość...
KALISCY LICEALIŚCI NA KONFERENCJI KLAS MUNDUROWYCH
środa, 24 maja 2017
W dniu 16.05.2017r. najlepsi uczniowie z klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego uczestniczyli w Wojewódzkiej Konferencji Klas Mundurowych Województwa Zachodniopomorskiego w Gminach Cedynia i Mieszkowice, gdzie ulokowany jest Rejon Pamięci Narodowej Cedynia-Gozdowice-Siekierki. Miejscowości te związane są z upamiętnieniem polskich walk nad Odrą - bitwy pod Cedynią (972r.), forsowaniem Odry (16 kwietnia 1945r.) oraz wbiciem pierwszego polskiego słupa granicznego w Czelinie (27 lutego 1945r.). Wydarzenia te łączą w całość historię ziem nadodrzańskich naszego województwa. Organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie - Wydział Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych.
Czytaj całość...
Nowy spektakl Klepsydry
niedziela, 21 maja 2017
Trwają ostatnie próby najnowszego spektaklu grupy teatralnej „Klepsydra”, którego premierę dla kaliskiej publiczności zaplanowano na 25.maja o godz. 18.00 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury.
Przedstawienie zatytułowane „Manekiny” mówi o problemach porozumiewania się ludzi między sobą we współczesnym świecie, gdzie kontakt twarzą w twarz zostaje coraz częściej zastąpiony kontaktem poprzez portale i komunikatory społecznościowe. Aktorzy szukają odpowiedzi na ważne pytania:
Czy potrafimy jeszcze być sobą? Co różni człowieka od manekina? Dlaczego unikamy bezpośrednich rozmów i uczuć?
Autorskim twórcą spektaklu (reżyserem, scenarzystą, choreografem) jest Joanna Mączkowska.
KLASA POLICYJNA NA WOJEWÓDZKICH ZAWODACH STRZELECKICH O SREBRNE MUSZKIETY  2017
piątek, 19 maja 2017
W Środę 17 maja 2017 r. na Miejskiej Strzelnicy w Szczecinku zostały rozegrane Wojewódzkie zawody strzeleckie „O SREBRNE MUSZKIETY” – 2017. Wzięli w nich udział kaliscy Licealiści pod opieką wychowawcy klasy policyjno – prawnej, pana Karola Kaliny.
Na strzelnicy pojawiły się drużyny z wielu miejscowości, między innymi ze Szczecinka, Czaplinka, Kalisza Pomorskiego, Złocieńca, Tuczna, Gościna, Białego Boru, Bornego Sulinowa i Koszalina.
Czytaj całość...
MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI Z WIZYTĄ U UCZNIÓW KLAS 3 ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KALISZU POMORSKIM
piątek, 19 maja 2017
Dnia 17.05.2017 r. młodzi Ratownicy grupy medycznej MEDICAL TEAM ZSP KALISZ POMORSKI wraz z Instruktorem Pierwszej Pomocy Karolem Kaliną wybrali się do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim.
Celem wizyty grupy medycznej było zapoznanie oraz nauczanie zasad udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, a przede wszystkim zastosowania Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej. Uczniowie klas 3 mogli w praktyce zobaczyć, jak prawidłowo powinno uciskać się osobę poszkodowaną- nieoddychającą, w jakiej pozycji ją ułożyć, gdy ma prawidłowy oddech, czy też w jaki sposób wdmuchiwać powietrze do płuc z przyrządem i bez przyrządu.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 37 - 54 z 210